Infostart.hu
eur:
359.2
usd:
308.92
bux:
132690.84
2026. május 21. csütörtök Konstantin

Józsefváros a bűn fészke a fővárosban

A fővárosban a VIII. kerületben történt tavaly a legtöbb bűncselekmény - derül ki a Legfőbb Ügyészség és a Belügyminisztérium adataiból. A statisztikát ismertető HVG írása szerint a Népszínház utca gettósodik, a Józsefváros pedig több éve a legtöbb bűnelkövetőt kibocsátó fővárosi térség.

Az egységes rendőrségi, bűnügyi és ügyészségi statisztika szerint az ezer lakosra jutó bűncselekmények alapján a főváros V. és VIII. kerületben történt a legtöbb bűncselekmény a tavalyi évben.

Az V. kerületben ezer lakosra 200, a Józsefvárosban pedig ezer lakosra 141 bűncselekmény jutott. A harmadik helyen a IX. kerület áll, 129 bűncselekménnyel.

Az abszolút számokat tekintve magasan vezet Józsefváros, 2.302 bűnelkövetővel, a második Angyalföld 1.648-cal.

A HVG hozta először nyilvánosságra a megjelenés előtt álló jelentést. A lap az adatokra hivatkozva azt írja, hogy a Józsefvárosban minden 34. helybeli ellen indult büntetőeljárás.

A lap megjegyezi, hogy kirajzolódni látszik a Népszínház utca gettósodása.

A rendőrkapitány másképp látja

A VIII. kerületi kapitány nem így látja a helyzetet. Perlaki Attila szerint nem történt több bűncselekmény a kerületben, csak sokkal több a felderített bűncselekmény.

Perlaki Attila hozzátette: az elmúlt időben a nagyobb piacokon többször tartottak ellenőrzést és sok eljárást indítottak szerzői jogok megsértése vagy hamis áruk árusítása miatt.

A kapitány megjegyezte azt is: a térfigyelő rendszer hatására csökkent a gépkocsilopások száma a kerültben.

Perlaki Attila azzal sem ért egyet, hogy gettósodna a Népszínház utca.

Segít a térfigyelés

A Belügyminisztérium bűnmegelőzési főcsoportfőnöke a statisztikai adatokra hivatkozva elmondta: a kerületekben továbbra is sok vagyon elleni, illetve garázda jellegű bűncselekmény történik.

Hegedűs András úgy látja: a térfigyelő rendszerek alkalmazásával csökkenthető a bűncselekmények száma.

A statisztikai adatok szerint a legtöbb vagyon elleni bűncselekmény az V. kerületben történt. A második helyen a VIII. kerület, a harmadik helyen pedig az I. kerület áll.

A legkevesebb vagyon elleni bűncselekmény a XX., a XVI., és a XV. kerületben történt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Azbesztügy, közös kormányülés – Magyar Péter Bécsben új kezdetről beszélt Ausztria és Magyarország között

Azbesztügy, közös kormányülés – Magyar Péter Bécsben új kezdetről beszélt Ausztria és Magyarország között

Christian Stocker osztrák kancellárral tárgyalt Bécsben Magyar Péter miniszterelnök. A megbeszélés után sajtótájékoztatót tartottak, ahol az osztrák kancellár együttműködést ígért azbesztügyben, hétfőn jön előrelépés az ügyben. Magyar Péter pedig jelezte: nem lesz mindenben egyetértés, de Magyarország konstruktív tagja lesz az Európai Tanácsnak is, miközben kiáll a magyar emberek és vállalatok érdekéért.

Reagált a Fidesz és a KDNP a Tisza-kormány Alaptörvény-módosítási javaslatára

A szerda este benyújtott javaslatban korlátoznák a miniszterelnöki pozíció időbeli betölthetőségét, rögzítenék, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok vagyona nemzeti vagyon, valamint lépéseket tesznek a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Szabadtéri Színház ügyvezető igazgatója
Tisza-kormány: miközben Magyar Péter Bécsben tárgyal, itthon kiesett egy nagy csontváz a szekrényből

Tisza-kormány: miközben Magyar Péter Bécsben tárgyal, itthon kiesett egy nagy csontváz a szekrényből

Magyar Péter ma Bécsben folytatja diplomáciai körútját, miután tegnap Lengyelországban Donald Tusk miniszterelnökkel és több magas rangú tisztviselővel tárgyalt. Közben itthon sem állt meg a politikai nagyüzem: az átadás-átvételi dokumentumok alapján 285,6 milliárd forintos költségvetési feszültség került elő három nagy állami projekt körül, Bóna Szabolcs agrárminiszter az ukrán agrárimport tilalmának gyors visszaállítását ígérte, újabb fejlemények érkeztek a METU-ügyben, valamint folytatódnak a vizsgálatok az azbesztszennyezés és a BYD szegedi beruházása körül. A Tisza-kormány emellett benyújtotta első alkotmánymódosító javaslatait is, amelyek a miniszterelnöki mandátum 8 évre korlátozását, a kekva-rendszer lebontását és a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését célozzák. A kormányzati lépések legfontosabb csütörtöki fejleményeit percről percre követjük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×