A Fővárosi Állategészségügyi és Élelmiszerellenőrző Állomás igazgatója szerint problémát okoz, hogy az unióból Magyarországra érkező árukat nem ellenőrzik a határon, ezért a fogyasztásra nem alkalmas húsokat csak az országon belüli ellenőrzéskor tudják kiszűrni.
Hajós Ádám azt is kifogásolja, hogy az áruszállítók nem hozzák a hatóságok tudomására, hogy hol fogják tárolni az árut. Az állategészségügyi hatóság ezért az Európai Unió illetékes bizottságánál azt kezdeményezi, hogy már a határon ellenőrizhessék az uniós országból érkező árukat is.
Hozzátette: az áruk szabad mozgása miatt csak nagyon nehezen hajtható be az amúgy sem túl magas minőségvédelmi bírság. Mint mondta, az is megoldás lenne, ha az állategészségügyi hatóságok a pénzügyőrökhöz hasonló jogosítványt kapnának.
Mobil ellenőrző-csoportok
A Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának helyettes szóvivője, Suller Attila az InfoRádiónak ezzel kapcsolatban azt mondta: a vámhatóság Magyarország területén mobil ellenőrző csoportokkal tudja ellenőrizni az országba behozott élelmiszereket.
Idén több mint 200 tonna romlott húst foglaltak le a hatóságok Magyarországon. Ezek nagy része a szomszédos uniós országok valamelyikéből érkezett. Legutóbb szerdán foglaltak le hatvanhárom tonna fogyasztásra alkalmatlan húst és konyhakész árut Budapesten, egy IX. kerületi hűtőházban.
Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább





