eur:
403.74
usd:
351.01
bux:
97304.12
2025. június 17. kedd Alida, Laura

Privatizálná a távolsági buszközlekedést az SZDSZ

Az SZDSZ szerint privatizálni kell a távolsági buszközlekedést, mert jelenleg pazarló gazdálkodás folyik.

A liberálisok úgy vélik: ahelyett, hogy az adófizetők pénzét rosszul működő állami vállalatok pazarolnák el, jó szolgáltatást nyújtó, versengő cégeknek kellene kiszolgálniuk az utazókat.

Gusztos Péter SZDSZ-es ügyvivő közölte: pártja szerint a távolsági buszközlekedés területén pazarló gazdálkodás folyik, évente 10 milliárd forintos veszteséggel.

Lakos Imre, a párt budapesti elnöke elmondta: a fővárosban a privatizációból származó bevétel Budapest fejlesztését szolgálta, lehetővé tette több mint 1.000 kilométernyi csatornahálózat, és több mint 2.000 kilométer vízcsőhálózat megújítását.

Címlapról ajánljuk

Nekiesett Orbán Viktornak az ellenzék a parlamentben

A miniszterelnök is részt vett a 2026-os költségvetés megszavazásán a parlamentben, ahol ellenzéki össztűz zúdult rá az azonnali kérdések és válaszok órájában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.18. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×