Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 15. hétfő Valér

Határháború a XVI. kerületben

Kivonult a XVI. kerületi ellenzék az önkormányzat üléséről, mert a testület nem foglalkozott a jegyző munkájának kivizsgálásával. Az ellenzék az önkormányzati választási körzetek határainak megváltoztatását kifogásolja.

Kovács Péter, a XVI. kerületi Fidesz-frakció vezetője az InfoRádióban elmondta: azért vonultak ki, mert a szocialista kerületi vezetés jogszabályellenesen visszatartott egy, a jegyzői munka hatékonyságának vizsgálatára tett fideszes képviselő előterjesztést.

Az ellenzéki politikus hozzátette: többi között az önkormányzati választási körzetek határainak átrajzolását kifogásolták a jegyző munkájával kapcsolatban.

A polgármester szerint minden szabályosan történt

A XVI. kerület szocialista polgármestere az InfoRádiónak elmondta: az ellenzék javaslatát a testület többsége szabályos körülmények között nem támogatta.

Szabó Lajos Mátyás véleménye szerint a jegyző döntése a választókerületi határok megváltoztatásáról az alkotmányosság helyreállítását szolgálta.

Januárban módosítottak

A vita azt követően robbant ki a XVI. kerületben, hogy a kerületi jegyző januárban módosította az önkormányzati választási körzethatárokat.

Akkor a Fidesz, az SZDSZ, az MDF, a Munkáspárt, a MIÉP, a Jobbik, valamint a Függetlenek XVI. kerületi Egylete tiltakozott a változtatás ellen, ami állításuk szerintük figyelmen kívül hagyja a kerület történelmi sajátosságait, és az MSZP érdekeit szolgálja.

A Fidesz helyi frakciója korábban a Fővárosi Választási Irodához fordult jogorvoslatért, de az elutasította fellebbezésüket, mivel álláspontja szerint a módosítás utáni választókerületek arányosak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sós Csaba kapitány az úszóévről: olyan nincs, hogy a tehetség kiszáll valakiből

Sós Csaba kapitány az úszóévről: olyan nincs, hogy a tehetség kiszáll valakiből

Milák Kristófot nagyon hiányolja, mert „akkora úszó, mint amekkorát a Föld nem látott”, de van, ami a sikereknél is meghatározóbb, ez pedig az Úszó nemzet program és az Edzői mentorprogram, ami iránt szerte a nagyvilágban érdeklődnek, nem is akárkik. Az úszóprogram pedig vagy tíz sportágat el tud látni versenyzőkkel, akár hosszú távon is, hisz ki tudja, ki vezeti majd a sportágakat 10-15 év múlva. Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya értékelte az évet.

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×