Infostart.hu
eur:
357.29
usd:
312.5
bux:
142613.39
2026. július 10. péntek Amália

Az MDF választási megállapodása a Tisztelet Társasággal

Választási megállapodást kötött az áprilisi országgyűlési választásokra az MDF és a Tisztelet Társasága.

Gosztonyi János Jászai Mari-díjas színész, az idős korúak képviseletét felvállaló civil szervezet elnöke azt mondta: megismerve az MDF programját, úgy döntöttek, hogy támogatják a pártot.

Dávid Ibolya, az MDF elnöke arról beszélt: vállalják, hogy programjuk részévé teszik a Tisztelet Társasága által kidolgozott három javaslatot, a kegyeleti járandóság, a tisztelet-kreditrendszer és tiszteletdíj bevezetését.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elmaradt a marokkói csoda, Franciaország a legjobb négy között

Elmaradt a marokkói csoda, Franciaország a legjobb négy között

A nyolc éve világbajnok, négy esztendeje ezüstérmes európai csapat a 60. percben az első félidőben büntetőt hibázó Kylian Mbappé lövésével szerzett vezetést, majd nem sokkal később az aranylabdás Ousmane Dembele 18 méteres próbálkozása döntötte el a meccset, azaz Franciaország ugyanúgy 2–0-val ejtette ki riválisát, mint a 2022-es elődöntőben. Az Afrika-bajnok Marokkónak ezzel a kudarccal megszakadt a 34 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×