Infostart.hu
eur:
382.45
usd:
328.22
bux:
108484.96
2025. december 8. hétfő Mária

Kötelezővé tehetik a téli gumik használatát

Rendkívüli időjárási körülmények között Magyarországon is kötelezővé tehetik a téli gumik használatát az autósok számára - közölte az InfoRádióval Juhász Gábor, a Belügyminisztérium politikai államtitkára.

A politikus elmondta: a szerdai kormányülésen tárgyalnak meg egy ezzel kapcsolatos előterjesztést. Egyelőre arról lehet szó, hogy a téli gumikkal nem rendelkező autósokat kitiltják az utakról, ha azok csúszósakká válnak – tette hozzá Juhász Gábor.

Európában jelenleg Szlovéniában, Litvániában, Lettországban, Észtországban, Finnországban, Svédországban és Norvégiában kötelező a téli gumi használata; de erős havazás idején Ausztriába és Szlovákiába is csak megfelelő abroncsokkal – és időnként hólánccal – felszerelkezett autósokat engednek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Létezik egy lakásprogram Magyarországon, amiről kevesen tudnak, de családok ezreinek ad menedéket

Létezik egy lakásprogram Magyarországon, amiről kevesen tudnak, de családok ezreinek ad menedéket

Egy hazai szervezet a klasszikus szociális bérlakás-programoknál tágabb, partnerségen alapuló integrált lakhatási és pénzügyi szolgáltatást kínál, adósságrendezéssel, mikrohitellel és testreszabott támogatással. Az MR Közösségi Lakásalap menedzseli a Nemzeti Eszközkezelő hagyatékából átvett ingatlanportfóliót, de közben szerződéses alapon kínál lakhatást más, a társadalom perifériájára szorult csoportoknak is. A szervezet két ügyvezetője, Major Gábor és Lutár Balázs beszéltek portfóliótisztításról, hitelezésről a hitelképteleneknek és a közhasznú társaság céljairól, terveiről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×