Infostart.hu
eur:
382.27
usd:
328.07
bux:
108169.8
2025. december 8. hétfő Mária

Aláírta a felsősoktatási törvényt az államfő

Aláírta az új felsőoktatási törvényt Sólyom László államfő. Ezt Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke jelentette be. Magyar Bálint oktatási miniszter azt mondta: a jogszabály március 1-én lép hatályba.

Magyar Bálint oktatási miniszter közölte: a kormány elfogadta a bolognai rendszerű, angolszász típusú képzésre történő áttérést szabályozó kormányrendeletet, a Magyar Akkreditációs Bizottság pedig körülbelül 680 szak indítását engedélyezte.

A szabaddemokrata politikus szerint az új felsőoktatási törvény megteremti a lehetőségét annak, hogy a felsőoktatásban valódi minőség, verseny, teljesítmény és esélyegyenlőség legyen.

Kuncze Gábor szabaddemokrata pártelnök arról beszélt, hogy a jogszabály emellett azt is lehetővé teszi, hogy a következő években különböző konstrukciókban összesen 170 milliárd forintnyi fejlesztés valósuljon meg a felsőoktatásban.

Címlapról ajánljuk
„A rendezés nem jutalmazhatja az orosz agressziót” – két oldalról szorongatják Volodimir Zelenszkijt

„A rendezés nem jutalmazhatja az orosz agressziót” – két oldalról szorongatják Volodimir Zelenszkijt

Ukrajna fordulópont előtt állhat – közölte egy brit kormánytag Volodimir Zelenszkij hétfői, londoni útja előtt. Az ukrán elnök egyszerre tárgyal majd a brit, a francia és a német vezetőkkel, miközben Washington – őket megkerülve – a Kremllel való megegyezésre sürgeti.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×