Infostart.hu
eur:
389.09
usd:
331.43
bux:
108783.37
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Nincs változás a népszerűségi lista élén

Továbbra is Sólyom László köztársasági elnök vezeti a politikusok népszerűségi listáját a Szonda Ipsos közvélemény-kutatása szerint. Az államfő a 100 pontos skálán 64 pontot kapott.

A cég véleménykutatási igazgatója az InfoRádióban elmondta: a második helyen Dávid Ibolya MDF-elnök és Szili Katalin házelnök áll 55-55 ponttal.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Orbán Viktor Fidesz-elnök népszerűsége sem változott jelentősen az elmúlt időszakban. A kormányfő 48, a volt miniszterelnök 49 pontot ért el – mondta Závecz Tibor.

Az igazgató szerint a sokszor megszólaló politikusok egyszerre váltják ki saját táboruk szimpátiáját és ellenfeleik ellenérzését; így ők 50 pontnál ritkán szereznek többet.

Závecz Tibor Dávid Ibolyáról azt mondta, hogy az MDF elnöke annak ellenére a legnépszerűbb jobboldali vezető, hogy ugyanazon az oldalon nála jóval karakteresebb politikusok is vannak.

Az emberek az MDF elnökében nem látják azt, amit Orbán Viktorban igen, az erőt – tette hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Az európai, és ezen belül a német autóipar válsága kényszerítette végül az Európai Uniót, hogy módosítsa három évvel ezelőtt hozott határozatát a belső égésű motorok, azaz a benzines és a dízel meghajtású új autók 2035-től tervezett tilalmáról. Az erről szóló, egyelőre még európai parlamenti és tagállami jóváhagyásra váró javaslat Németországban máris vitát váltott ki.

Orbán Viktor: az EU nagyon veszélyes ösvényre lépett

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Európai Unió nagyon veszélyes ösvényre lépett azzal, hogy megkerülte az egyhangúságot a befagyasztott orosz vagyonról szóló, eddig félévente egyhangú döntést igénylő határozatoknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék ma reggel, az európai piacokat azonban iránykeresés jellemezte napközben, az amerikai indexek pedig lefordultak délután a technológiai papírok vezetésével. A magyar tőzsde a lemaradók között volt, az OTP és a Richter húzta le a BUX-ot. Mindeközben emelkedik az olajár, miután Donald Trump elrendelte a Venezuelába érkező vagy onnan induló szankcionált olajszállító tartályhajók teljeskörű blokádját, ami új geopolitikai feszültségeket keltett a keresletet övező aggodalmak mellett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×