Infostart.hu
eur:
362.32
usd:
316.68
bux:
142071.93
2026. július 17. péntek Elek, Endre

Robbanásveszély fenyeget menekültügyben Németországban

A német médiában már jó ideje központi téma a menekültkérdés. Noha a közvélemény jelentős hányada rokonszenvet tanúsít a szülőföldjükről elüldözöttek iránt, egyre kevésbé érti, hogy a kancellár miért ragaszkodik valamennyi menekült befogadásához. Most megszólalt az ország belső biztonságáért felelős intézmény, az Alkotmányvédelmi Hivatal elnöke is, aki már-már robbanásveszélytől tart. Kettős veszély fenyeget: részint az ország biztonsága, részben a demokrácia forog kockán.

Hans Georg Maaßen ritkán szerepel a nyilvánosság előtt. Most azonban az Alkotmányvédelmi Hivatal elnöke megkongatta a vészharangot, amikor úgy vélte, hogy ellenőrizhetetlenné vált a menekültek beözönlése és ezáltal egyre kevésbé zárhatók ki szélsőséges iszlamista szervezetek erőszakcselekményei.

Tény, hogy a több mint egy millió regisztrált menekült legalább tíz százalékának nyoma veszett, holott a rendelkezések értelmében csak előre meghatározott szállásokon várhatják menedékjog iránti kérelmük intézését.

Hans Georg Maaßen rámutatott arra is, hogy a menekültek tömeges érkezését a szélsőjobboldali erők saját uszító politikájukra tudják kihasználni. Nem véletlen, hogy az idegenek betelepedése ellen Drezdában alakult szervezet, a Pegida már nemcsak az Elba menti városban népszerű, a hasonló célt követő, ám burkoltabb jelszavakat hangoztató AfD betűszóval elhíresült párt, az Alternatíva Németországnak szintén egyre nagyobb támogatottságnak örvend.

A berlini kormány szerint a külföldiekkel szemben megnyilvánuló előítéleteket már az iskolákban kellene leküzdeni. Ehhez most támogatásra talált a Demokrácia és Bátorság elnevezésű szervezet részéről, amely a tanároknak nyújt gyakorlati útmutatást, hogy miként birkózzanak meg a diákokban gyökeret vert szélsőséges klisékkel.

Miután sok iskolában gyakorivá váltak a rasszista jellegű falfirkák és nem egy tanuló nyíltan hangoztatja, hogy a menekültek veszélyesek, mert elveszik a munkalehetőséget a németek elöl és meggyalázzák a nőket, a pedagógusoknak a Demokrácia és Bátorság nevű szervezet azt ajánlja, hogy semmi esetre se hagyják szó nélkül az ilyen kijelentéseket, hanem próbálják meggyőzni diákjaikat az előitéletekböl fakadó tévútról.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Vitézy Dávid a gyorshajtós, rolleres kérdőívről: fontosak a válaszok, ezek alapján változnak a jogszabályok

A Magyar Péter miniszterelnök által a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentett közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetés részleteit ismertette a közlekedési és beruházási miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×