Infostart.hu
eur:
386.41
usd:
329.82
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó
Nyitókép: Pixabay.com

Egy koronavírus elleni gyógyszer tesztje hozott biztató eredményt

A koronavírusos betegeknél gyorsabb felépülést ígér az antivirális szer, amely már az ősszel megkaphatja az engedélyt Japánban.

A japán Fujifilm Holdings a koronavírus ellen bevetett antivirális gyógyszerének fázis három tesztjeivel kapcsolatban közölte: az Avigan nevű készítmény csökkentette a felépülés idejét a kevésbé súlyos koronavírusos betegeknél – írja a Portfolio.

A fázis három tesztek során 156 betegen tesztelték a készítményt. Azok, akiket a gyógyszerrel kezeltek, átlagosan 11,9 nap után mutattak javulást, míg a placebóval kezelt betegek 14,7 nap alatt. A két csoport között statisztikailag szignifikáns volt a különbség.

A gyógyszert, amely a vírus RNS-ét támadja, meggátolva, hogy szaporodjon, még 2014-ben fogadták el az influenza kezelésére.

A koronavírus elleni teszteket azonban nagyban hátráltatta, hogy viszonylag kevés volt a beteg az országban. Jelenleg több tucat teszt folyik világszerte, de a mellékhatásokkal kapcsolatban vannak aggodalmak, ugyanis az állati tesztek során születési rendellenességeket tapasztaltak.

A Fujifilm október elején nyújtaná be a kérelmet annak jóváhagyására, hogy a koronavírus ellen használják a készítményt. A kérelem benyújtását követően egy hónapon belül garantálják a jóváhagyást.

Júliusban a Fujifilm az indiai Dr Reddy’s Laboratoriesnak adta el az Avigan értékesítési jogait, több országban használják a készítményt favipiravir néven, többek között Indiában és Oroszországban is jóváhagyták a koronavírus kezelésére.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Németország már a drónháborúra készül

Németország már a drónháborúra készül

Németország fővárosa a napokban újabb szerephez is jutott. Berlin az országos drónvédelem központjaként a szövetségi és a tartományi biztonsági szervek tevékenységének koordinálását végzi.

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Már most fedezetlen költekezésbe kezdett a kormány, és a tűzijáték még csak ezután jöhet

Már most fedezetlen költekezésbe kezdett a kormány, és a tűzijáték még csak ezután jöhet

A költségvetést fellazító számtalan gazdaságpolitikai intézkedés ellenére stagnáló büdzsédeficit és az egész évet leminősítés nélkül megúszó magyar adósbesorolás - ez is egyfajta nézőpont. A másik pedig így hangozhat: az elvonóra ténylegesen el sem ment fiskális alkoholista állam, hitelminősítői figyelmeztetések és az igazi költségvetési elcsúszás csak most jön. Jól látható, hogy mennyire ellentmondásos volt ismét a költségvetési politika teljesítménye, a legérdekesebb fejlemények pedig most jönnek csak igazán. Az idei év egyik legérdekesebb és legfontosabb sztorija a Portfolio szerint a költségvetési ügyek voltak. A választási osztogatás már elkezdődött, de másképp néz ki, mint eddig.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×