Infostart.hu
eur:
363.72
usd:
310.82
bux:
133586.12
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika
Zalánki Gergő (b) és az amerikai Johnny Hooper a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornájának 3. helyéért játszott Egyesült Államok - Magyarország mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 11-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Most nem sikerült az ötöspárbaj, negyedik a férfi pólóválogatott

Az Egyesült Államok ötméterespárbajban megnyerte a férfi vízilabda-torna bronzmérkőzését a magyar csapat ellen. A 8-8-as mérkőzés után az amerikaiak három lövést értékesítettek, a magyarok egyet sem. A magyar válogatott a negyedik helyen végzett.

Az Egyesült Államok csapatával játszik a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpiai torna bronzérmeiért. A magyar férfi válogatott korábban négyszer, 1960-ban, 1968-ban, 1980-ban és legutóbb, Tokióban, 2021-ben lett harmadik.

Az amerikaiak legutóbb 2008-ban szereztek érmet a férfi tornán, akkor Kemény Dénes csapata ellen veszítettek a döntőben.

Ma már egy mérkőzést lejátszottak, az ötödik helyet Görögország szerezte meg, 15-13-ra verte Spanyolországot. Csak a második negyed tíz gólt hozott.

Az első emberelőnyből megszületett az első amerikai gól, Johnny Hooper lőtte, 0-1.

Zalánki Gergő is értékesítette csapata első fórját, 1-1.

Chase Dodd első lövését védte Vogel Soma, a lepattanót az amerikai belőtte, 1-2.

Harminchat másodperccel az első negyed vége előtt Varga Dénes befejezte az akciót egy emberelőnyből, 2-2.

A negyed utolsó másodpercében Ben Hallock húsz centiről ismét vezetést szerzett az amerikaiaknak, 2-3.

A második nyolc perc első fél percében emberelőnyt kaptak az amerikaiak, nem ment be.

Egy hosszú akcióból négy magyar kapuralövés született, gól nélkül.

Luca Cupido emberelőnyből lőtt jobbkezes góljával először vezet két góllal az ellenfél, 2-4.

Manhercz Krisztián óriási gólt lőtt, 3-4, 2:23 van még a második negyedből.

Varga Dénes ötméterest hibázott.

Vége a második negyednek.

A harmadik negyedben a magyarok kaptak először fórt, Zalánki Gergő labdáját Varga Dénes bütötte a kapuba, 4-4.

Vígvári Vince boldogan nézett az égre, volt oka rá, szép gólt lőtt, 5-4.

Magyaros góllal egyenlítettek az amerikaiak, Ben Hallock senterből a kapuba csavart, 5-5.

Megint az amerikaiak lőttek akciógólt, Max Irving lövésével 5-6.

Elment ez a negyed is, egygólos amerikai előnnyel kezdődik az utolsó.

A magyaroké az első gól a záró nyolc percben, Nagy Ádám ejtett a kapuba, 6-6.

Vogel Soma parádéja után a magyar támadásnál Hárai Balázs emberelőnyt harcolt ki, Zalánki Gergő belőtte, 7-6.

Újabb emberelőny, Zalánki Gergő volt a feladó, Angyal Dániel a kapufától behúzta, 8-6.

Bowen szépített, 8-7.

Visszajöttek az amerikaiak, Hannes Daube emberelőnyből gólt lőtt, 8-8.

Mintha most kezdődne a mérkőzés, két perc van hátra.

Nem született gól, ötméteresek döntenek a bronzéremről.

A szétlövésben csak az amerikaiak találtak a kapuba, Varga Dénes, Vígvári Vince és Zalánki Gergő is hibázott.

Címlapról ajánljuk
Arató László: hidegzuhanyként érhetett sokakat a magyarérettségi feladatsora, rossz eredmények várhatók

Arató László: hidegzuhanyként érhetett sokakat a magyarérettségi feladatsora, rossz eredmények várhatók

A Magyartanárok Egyesülete elnöke nem számít jó eredményekre a magyar nyelv és irodalom érettségin, amelyen középszinten a második részben Arany János A tölgyek alatt című költeményét kapták a diákok műelemzésként, míg a témakifejtő esszé témája a létösszegző versek voltak három magyar példán keresztül.

Alkotmányjogász: az új kormányfő kinevezésével még nem lesz új kormány

Jelenleg még teljes jogkörrel rendelkezik az Orbán-kormány és a négy éve megalakult Országgyűlés is. Az új kormányfő kinevezése után válik ügyvezetővé a jelenlegi kabinet, amely a Tisza-kormány megalakulásáig már csak korlátozott módon járhat el.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×