Infostart.hu
eur:
389.12
usd:
331.45
bux:
108783.37
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia
Szentpétervár, 2018. július 3.A gólszerző svéd Emil Forsberg (j) ünnepel a német Yann Sommer kapuja előtt a Svédország - Svájc mérkőzésen, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében Szentpéterváron 2018. július 3-án. (MTI/AP/Darko Bandic)
Nyitókép: MTI/AP/Darko Bandic

Nem állnának meg itt a svédek

Szövetségi kapitánya szerint a svájci válogatott lassan és pontatlanul játszott a svédek elleni nyolcaddöntőben, ezért búcsúzott el kedden az oroszországi labdarúgó-világbajnokságtól.

"Szomorúak vagyunk, mert többet akartunk elérni" - mondta a szentpétervári, 1-0-ra elveszített mérkőzést követően Vladimir Petkovic, aki kiemelte, hogy a svédek pontosan azt csinálták, amit elképzeltek. - "Mi viszont egyes szakaszokban egyszerűen nem voltunk elég jók ahhoz, hogy megnyerjük a mérkőzést."

A tréner emlékeztetett rá, hogy a svédek ellen más csapatoknak is akadtak nehézségei, így nekik is, a játékuk nem volt elég folyamatos, nem sikerült hatékony támadásokat vezetni a széleken.

"Rendelkezünk a megfelelő potenciállal, jó úton járunk, de néha úgy alakulnak a dolgok, hogy elbukunk" - összegzett Petkovic.

A svédek szövetségi kapitánya a közösség erejét emelte ki.

"Nagyszerű a csapategység a pályán és azon kívül is, márpedig a labdarúgás csapatjáték"

- mondta Janne Andersson, aki a sajtótájékoztatón már a következő feladatról is beszélt.

"Megpróbáljuk a legjobbunkat nyújtani, aztán majd meglátjuk, mire lesz ez elég. Ennyivel még nem elégedtünk meg, a következő mérkőzést is meg szeretnénk nyerni.

Most már nem fogjuk lejjebb adni az ambíciónkat."

Emil Forsberg, a mérkőzést eldöntő gól szerzője többek között arról beszélt: fontos hinni abban, amit csinálnak.

"Bízunk magunkban, és kifizetődik, ha védekezésben és támadásban végrehajtjuk, amit kell. Negyeddöntőbe jutottunk, ez bizonyítja, hogy amit csinálunk, az nagyon jó" - vélekedett.

A svédek szombaton, Szamarában az Anglia-Kolumbia mérkőzés továbbjutójával játszanak az elődöntőbe kerülésért.

Címlapról ajánljuk
Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Az európai, és ezen belül a német autóipar válsága kényszerítette végül az Európai Uniót, hogy módosítsa három évvel ezelőtt hozott határozatát a belső égésű motorok, azaz a benzines és a dízel meghajtású új autók 2035-től tervezett tilalmáról. Az erről szóló, egyelőre még európai parlamenti és tagállami jóváhagyásra váró javaslat Németországban máris vitát váltott ki.

Orbán Viktor: az EU nagyon veszélyes ösvényre lépett

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Európai Unió nagyon veszélyes ösvényre lépett azzal, hogy megkerülte az egyhangúságot a befagyasztott orosz vagyonról szóló, eddig félévente egyhangú döntést igénylő határozatoknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék ma reggel, az európai piacokat azonban iránykeresés jellemezte napközben, az amerikai indexek pedig lefordultak délután a technológiai papírok vezetésével. A magyar tőzsde a lemaradók között volt, az OTP és a Richter húzta le a BUX-ot. Mindeközben emelkedik az olajár, miután Donald Trump elrendelte a Venezuelába érkező vagy onnan induló szankcionált olajszállító tartályhajók teljeskörű blokádját, ami új geopolitikai feszültségeket keltett a keresletet övező aggodalmak mellett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 17. 20:39
×
×
×
×