Infostart.hu
eur:
387.72
usd:
330.9
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola
Közlekedő tömeg: így segít a BKK

Közlekedő tömeg: így segít a BKK

Sűrűbben közlekedő járatokkal igyekszik segíteni a Budapesti Közlekedési Központ a vizes vb helyszíneinek megközelítését. A rendezvényhelyszínek környékén forgalom-korlátozásokra kell számítaniuk az autósoknak.

A vizes világbajnokság helyszíneinek gyors megközelítését továbbra is gyakrabban indított közösségi közlekedési járatokkal segíti a Budapesti Közlekedési Központ. 

A BKK az InfoRádióval közölte, hogy a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda megközelíthető a szokásosnál sűrűbben induló 26-os autóbusszal, amely az esti vízilabda-mérkőzéseket követően is gyakrabban közlekedik. Szintén a Margitsziget könnyebb megközelíthetősége miatt javasolja a BKK a 4-es és a 6-os villamos Margitsziget megállóhelyét.

A Budapesti Közlekedési Központ korábban arról is tájékoztatást adott, hogy a vb eseményei négy fővárosi helyszínen zajlanak: a Dagály fürdő területén felépült Duna Aréna az 1-es villamossal, az M3-as metróval és a 26-os busszal, a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda a 26-os busszal vagy a 4-es és a 6-os villamossal, a Városligeti-tó az M1-es metróval, a Batthyány téri Duna-part pedig az M2-es metróval érhető el.

Július 30-ig minden felsorolt járat a megszokottnál sűrűbb követési idővel közlekedik. A rendezvényhelyszínek környékén forgalomkorlátozásokra kell számítaniuk az autósoknak; a lezárások miatt változik majd a 2-es, a 19-es és a 41 villamos, a 75-ös és a 79-es trolibusz, a 15-ös és a 109-es busz, valamint a D11-es és a D12-es hajójárat közlekedése.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: siker, nem veszi el Brüsszel Oroszország pénzét, a V3 pedig kimaradt a hadikölcsönből

Orbán Viktor: siker, nem veszi el Brüsszel Oroszország pénzét, a V3 pedig kimaradt a hadikölcsönből

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben péntek hajnalban.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Szja-mentesség a kétgyerekes anyáknak: ezt a papírt kell kitölteni és leadni januárban

Szja-mentesség a kétgyerekes anyáknak: ezt a papírt kell kitölteni és leadni januárban

Kedvezően változnak 2026. január 1-jétől a harminc év alatti édesanyák adómentességének szabályai. A kedvezmény jövőre már nemcsak az átlagbérig, hanem a kedvezmény alapját képező jövedelmek teljes összege után érvényesíthető, és a kedvezmény ettől az időponttól a 2023 előtt született gyermekek után is igénybe vehető - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Az is kiderült, hogyan és mikor nyilatkozhatnak az édesanyák először a kedvezmény igénybe vételéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×