Infostart.hu
eur:
364.55
usd:
309.53
bux:
138503.07
2026. április 16. csütörtök Csongor
Az angol Mason Mount  (b) és az olasz Jorginho a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság döntőjének Olaszország-Anglia mérkőzésén a londoni Wembley stadionban 2021. július 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA Pool/Carl Recine

Jorginho és Emerson az elitklubban

Immár 11 olyan futballista van, aki egy évben megnyerte a BL-t és az Európa-bajnokságot is.

Jorginho és Emerson, a vasárnapi Eb-döntőben az angolok ellen 11-esekkel győztes olasz válogatott játéksa csatlakozott ahhoz a társasághoz, amelynek tagjai ugyanabban az évben Bajnokok Ligáját és Európa-bajnokságot nyertek.

Érdekesség, hogy mindketten Brazíliában születtek, Emerson volt brazil utánpótlás-válogatott is, de a Squadra Azzurrával értek el sikereket.

Legutóbb Ronaldónak és Pepének sikerült a duplázás.

Az angoloktól hárman is felkerülhettek volna az illusztris listára, mivel Ben Chilwell, Reece James és Mason Mount is Jorginho klubtársa.

Az ugyanabban az évben BL-t és Eb-t nyert játékosok:

  • 1964: Luis Suárez - Internazionale, Spanyolország
  • 1988: Hans van Breukelen, Ronald Koeman, Berry van Aarle, Gerald Vanenburg - PSV Eindhoven, Hollandia
  • 2012: Fernando Torres, Juan Mata - Chelsea, Spanyolország
  • 2016: Cristiano Ronaldo, Pepe - Real Madrid, Portugália
  • 2021: Jorginho, Emerson - Chelsea, Olaszország
Címlapról ajánljuk
Oeconomus: sok még az akadály az Ukrajnának szánt óriáshitel előtt

Oeconomus: sok még az akadály az Ukrajnának szánt óriáshitel előtt

Ha nem az orosz jóvátételből fizetik vissza, a tagállamok lesznek felelősek az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hitelért. Magyarország, Szlovákia és Csehország nem vesz részt benne. Ezt még az Orbán-kormány alkudta ki Brüsszelben, amikor elfogadta a hitelszerződést – azóta viszont „technikai” vétóval akadályozza a folyósítását a „ha nincs olaj, nincs pénz” jegyében.

Alkotmányjogász: korlátozható a kormányfő mandátuma, de visszamenőleg egy fontos jogelvbe ütközne

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje a vasárnapi győzelmi beszédében számos közjogi méltóság lemondását követelte, de azt is bejelentette, hogy kormányával két ciklusban maximalizálnák a kormányfői megbízatást. Az InfoRádió ezek jogi és alkotmányos hátteréről kérdezte Stánicz Péter alkotmányjogászt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, nem költözik Magyar Péter a Karmelitába

Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, nem költözik Magyar Péter a Karmelitába

137 mandátumnál jár a Tisza Párt, 56 képviselői helynél a Fidesz és 6-nál a Mi Hazánk, miután szerdán lezárult az újraszámolás Zala 2. számú, keszthelyi választókerületében. Csütörtökön hiánytalanul megérkeztek a külképviseleteken leadott szavazatok is, Magyar Péter pedig bejelentette: nem a Karmelitában, hanem a Parlament közelében lesz a miniszterelnöki irodája. A Tisza-kormány oktatási minisztere a Ciszterci Iskolai Főhatóság éléről érkezik, személyében egy újabb nő kerül a kormányba. Folyamatosan frissülő cikkünkben a csütörtöki fejleményeket követjük nyomon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×