Infostart.hu
eur:
365.25
usd:
316.52
bux:
149903.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Rendőr ellenőriz egy autóst Rómában a koronavírus-járvány miatt elrendelt kijárási tilalom idején, 2020. november 8-án éjjel.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Giuseppe Lami

Bombát hatástalanítottak Rómában az olasz–svájci meccs közelében

Egy az Olimpiai stadionba tartó szurkoló vette észre a robbanószerkezetet egy politikus autójában.

A római rendőrség különleges egysége hatástalanított egy robbanószerkezetet szerda este mindössze 1,2 kilométerre az Olimpiai stadiontól, ahol nem sokkal később Olaszország Svájc ellen játszott a labdarúgó Európa-bajnokságon. A célpont azonban vélhetően nem az Eb és a foci volt, mert a bombát egy helyi politikus, Marco Doria autójában találták meg.

Rendőrségi információk szerint egy a meccsre tartó szurkoló vette észre, hogy kábelek lógnak ki egy utcán parkoló Smartból, és ő értesítette a hatóságokat. Azonnal lezárták a környéket, és a tűzszerészek hatástalanították a házilagos készítésű pokolgépet.

Később Virginia Raggi római polgármester is megerősítette, hogy a bombát a parkok és a műemléki épületek felújítását irányító bizottság elnökének az autójában helyezték el. Doria már korábban is kapott halálos fenyegetéseket, ezért a rendőrségi védelem alatt áll.

Címlapról ajánljuk
Rasszista lejáratókampány vagy egyszerű plágium? Döntse el!

Rasszista lejáratókampány vagy egyszerű plágium? Döntse el!

Törölte könyvpromóciós turnéját az a cambridge-i professzor, aki plágiumügye és egyéb lódításai miatt lemondásra kényszerült. A briteknél az ügy a „kultúrháború” példájává vált. Az oktató szerint a bőrszíne miatt szálltak rá, a jobboldali média szerint az egyetem viszont épp ezért kivételezett vele és nem világította át.

Baka András államfő beszélt a parlamentben megválasztása után

„Pártpolitikai semlegesség, de semmiképp sem értéksemlegesség” – mondta szerepéről a megválasztott köztársasági elnök, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke a parlamentben, miután a képviselők első körben, kétharmados többséggel mondtak igent rá. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a szavazáson.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
Kivárás a piacokon, Hormuzra figyelnek a befektetők

Kivárás a piacokon, Hormuzra figyelnek a befektetők

Nagyjából stagnáltak a hétfői kereskedésben a vezető európai és amerikai részvényindexek, a befektetők újabb impulzusokra várnak. Témákból pedig van bőven, a befektetők a Hormuzi-szoros körüli bizonytalanság, a magasabb olajárak és az inflációs kockázatok mellett már a szerdai amerikai inflációs adatra figyelnek, ami érdemben befolyásolhatja az amerikai jegybank kamatpályájával kapcsolatos várakozásokat. Kedden vegyesen alakult az ázsiai részvénypiacok mozgása, a dél-koreai tőzsde erősödött, a kínai részvénypiacok viszont estek. Az európai és az amerikai tőzsdéken kis elmozdulásokkal zajlik a kereskedés, de az iráni háborúról érkező rossz hírek miatt nem tud javulni a piaci hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×