eur:
403.51
usd:
350.74
bux:
0
2025. június 23. hétfő Zoltán
Pigniczki Fanni labdagyakorlata a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság egyéni összetett versenyének döntőjénen a Papp László Sportarénában 2024. május 25-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kettéválik a Magyar Torna Szövetség

A Magyar Ritmikus Gimnasztika Szakszövetség (MRGSZ) a Magyar Torna Szövetségtől (MATSZ) függetlenül működik tovább.

A MATSZ csütörtöki közgyűlésén elhangzott, hogy az MRGSZ már eddig is származtatott jogi személyként működött és elkülönült vagyonnal rendelkezik, hiszen 2007 óta önállóan gazdálkodik. A teljes kiválás azért nem lehetséges, mert a Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) országonként csak egyetlen tagszervezettel tartja a kapcsolatot, ami ebben az esetben a MATSZ.

A téma már a tavalyi közgyűlés napirendjén is szerepelt, akkor azonban nem született róla döntés. A küldöttek szavazása előtt az is elhangzott, hogy a FIG-nek, a MATSZ elnökségének, a Magyar Olimpiai Bizottságnak és a sportért felelős államtitkárságnak sincs kifogása az önállóvá válással kapcsolatban.

Az új, szinte teljesen önálló MRGSZ az eddigi ritmikus gimnasztika szövetség jogutódjaként működik majd.

A változás akkor lép hatályba, amikor az új szervezetet bejegyzik, nyilvántartásba veszik. Mindezek értelmében módosították a MATSZ alapszabályát is. Az új MRGSZ alakuló közgyűlésére csütörtökön (ma) délután kerül sor.

Altorjai Sándor, a tornaszövetség főtitkára hangsúlyozta, a szakágakat - köztük a ritmikus gimnasztikát is - továbbra is a MATSZ képviseli a FIG-ben. "A FIG a Magyar Torna Szövetséget tekinti partnernek, tehát ha valamilyen szankció, vizsgálat, vagy bármi egyéb történik, az a MATSZ-ot érinti a továbbiakban is" - fogalmazott.

Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke a szervezet elmúlt egy éve kapcsán elmondta: a szomszédos országokban kialakult háborús helyzet a közvetlen felkészülést és versenyeztetést nem nehezítette, de olyan gazdasági változásokat hozott, amelyek közvetlenül is hatottak a szövetségre. "Megterhelő időszak volt, ami sajnos még mindig tart, a szükséges pénzügyi források megteremtése nem volt egyszerű feladat, de racionális gazdálkodással megvalósítottunk minden tervezett eseményt, részvételt" - mondta.

A Nemzet Sportolója hozzáfűzte, hogy a MATSZ és az MRGSZ gazdálkodása is pozitív eredménnyel zárult.

Felidézte, hogy a tavaly nyári, párizsi olimpián öt sportoló - egy féri tornász, három női tornász és egy ritmikus gimnasztikázó - képviselte a magyar színeket. Megfogalmazása szerint Mészáros Krisztofer egyéni összetettben elért kilencedik helyezése előrelépést jelentett és nagyon jónak számít.

Magyar Zoltán arról is beszélt, hogy az aerobik szakágban az aerodance csoport világbajnok lett és ezzel kijutott a Világjátékokra. "Amióta elnök vagyok, a szövetség igyekezett csendesen, hatékonyan tenni a dolgát, a sikerek ünneplését meghagyjuk azoknak, akik elérik azokat: a versenyzőknek, az edzőknek és az egyéb sportszakembereknek" - szögezte le.

Az elnök hozzátette, ez a munkamegosztás megmarad a jövőben is, bár szövetségben dolgozni legalább olyan nehéz feladat, mint a szeren tornázni vagy edzősködni.

"Akármennyire is egyéni sportág a miénk, akármennyire is éles a verseny klubok között, mégis jó lenne időről időre félretenni a nagy magyar önérzetet, és közösen gondolkodni az előrelépés lehetőségén. A mindennapokban legyen még a mostaninál is nagyobb összefogás, hogy lépést lehessen tartani a szintén magas szinten dolgozó riválisokkal" - mondta Magyar Zoltán.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Amerika megtámadta Iránt, a legrosszabb forgatókönyvre készülnek a Perzsa-öbölben – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Amerika megtámadta Iránt, a legrosszabb forgatókönyvre készülnek a Perzsa-öbölben – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Az amerikai adminisztráció közlése szerint az iráni Fordóban hat úgynevezett "bunkerromboló" bombát dobtak le a feltételezett föld alatti urándúsító üzem megsemmisítésére, míg két másik iráni atomlétesítményt - Natanzban és Iszfahánban - a haditengerészet Közel-Keleten tartózkodó hajóiról felbocsátott Tomahawk rakétákkal támadtak. Natanz Irán legnagyobb urándúsító létesítménye, Fordow pedig egy rendkívül titkos, mélyen a hegyek közé temetett létesítmény - írja a CNN. Az iráni parlament döntött a Hormuzi-szoros lezárásának lehetőségéről, de a végső szót a Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanácsnak kell kimondania. Két, amerikai támaszpontoknak helyet adó közel-keleti ország, Bahrein és Kuvait óvintézkedéseket tett az Irán elleni amerikai légicsapások után, felkészülve a konfliktus esetleges kiterjedésére – írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az Irán-Izrael háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×