Infostart.hu
eur:
363.44
usd:
307.95
bux:
139014.93
2026. április 14. kedd Tibor
Nyitókép: MVLSZ

Magabiztosan kezdett a férfi válogatott a vízilabda világkupa Szuperdöntőjében

A magyar férfi vízilabda-válogatott 21-11-re legyőzte a holland csapatot a vízilabda világkupa podgoricai szuperdöntőjének pénteki negyeddöntőjében.

Varga Zsolt szövetségi kapitány tanítványai a várakozásoknak megfelelően jószerivel már a nagyszünetig eldöntötték az összecsapást, melynek legeredményesebb játékosa Nagy Ádám, Vigvári Vendel, Manhercz Krisztián és Nagy Ákos lett három-három góllal.

A magyarok a 18.20-kor kezdődő görög-japán találkozó győztesével találkoznak a szombati elődöntőben.

A magyarok meccskeretéből a rutinos center, Kovács Péter maradt ki, ez azt jelentette, hogy Varga Zsolt szövetségi kapitány Batizi Benedek személyében újoncot avatott. A ráúszást a hollandok nyerték, de egy támadó hiba miatt hamar a magyarokhoz került a labda, Nagy Ádám pedig az első lövésből betalált. A rivális egyáltalán nem találta a magyar védekezés ellenszerét, blokkok, kapufák, szabálytalanságok és Csoma védései akadályozták meg a gólszerzést, s közben már négygólosra hizlalta előnyét a magyar csapat, amelyben az újonc Batizi is betalált egy remek labdaszerzést követően. A hollandok a harmadik emberelőnyüket kihasználva több mint öt perc után lőtték az első góljukat. Ezután viszont kissé kapkodóvá és pontatlanná vált a magyarok játéka, így az ellenfél 5-4-re felzárkózott, az első negyed utolsó találatát ötméteresből Vigvári Vendel szerezte.

A második negyedben már jobban kiütközött a két gárda közti különbség, ehhez nagyban hozzájárultak Csoma védései is, míg támadásban sorra lőtték az akciógólokat Varga Zsolt tanítványai. A játékrész végéhez közeledve pedig Nagy Ádám emberelőnyös gólja az addigi legnagyobb különbséget jelentette (10-5). A nagyszünetben 11-6-os állást mutatott at eredményjelző.

Térfélcserét követően egy tökéletesen kijátszott emberfóros góllal nőtt a különbség, de erre azonnal válaszolt a Honvédban játszó Hessels egy távoli bombával. A magyarok szinte bárhogy képesek voltak betalálni, lefordulásból, előnyből, távolról vagy kijátszott figurákból, míg a túloldalon ez a repertoár csak a fórokra és a hajszálpontos távoli bombákra korlátozódott, így folyamatosan nőtt a távolság a csapatok között. Az utolsó nyolc percben az egyre fáradó hollandokon a kapuscsere sem segített, ekkor labdavesztésekből egyre több megúszása és gólja volt a magyar válogatottnak, amely kissé kiengedett az utolsó percekre, de így is elérte a húsz dobott gólt, és visszaállította a tíztalálatnyi különbséget.

Korábbi eredmény:

Spanyolország-Németország 22-9 (4-2, 7-3, 4-2, 7-2)

Címlapról ajánljuk
Bauer Bence: hiába néppárti a CDU és a Tisza is, csalódás érheti a nyugati vezetőket

Bauer Bence: hiába néppárti a CDU és a Tisza is, csalódás érheti a nyugati vezetőket

Magyar Péternek a hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján voltak olyan kijelentései, amelyek meglepetést jelenthetnek az európai vezetők számára – mondta el az InfoRádióban Bauer Bence, az MCC Magyar-Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója.

J.D. Vance: Washington biztosan jól együtt tud majd dolgozni Magyar Péterrel

Az amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki, hogy bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével, ugyanakkor sajnálatát hangoztatta Orbán Viktor kormányfő választási veresége miatt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Kétharmados Tisza-győzelem és történelmi csúcs: itt az ideje Molba fektetni?

Kétharmados Tisza-győzelem és történelmi csúcs: itt az ideje Molba fektetni?

Száguld a Mol, a politikai fordulat és az iráni események valósággal szárnyat adtak a részvénynek, olyannyira, hogy itt van a történelmi csúcs a papírban. Ilyenkor jön a legfontosabb befektetői dilemma: még most kell felszállni a vonatra, vagy már túl késő? Elemzői eszközökkel, több nézőpontból vizsgáljuk meg, hogy maradt-e még érdemi felértékelődési potenciál a Molban.   A legizgalmasabb energiapiaci befektetésekről is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×