Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.39
bux:
0
2026. január 1. csütörtök Fruzsina
Nyéki Balázs, az FTC vezetőedzője a férfi vízilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének fináléjában játszott FTC-Telekom Waterpolo - Pro Recco mérkőzésen a máltai Gzirában 2024. június 7-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Oda a Ferencváros egyéves veretlenségi sorozata

A címvédő Ferencváros ötméteresek után 13-12-es vereséget szenvedett a spanyol Barceloneta vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének negyedik fordulójában.

A két csapat februári összecsapásán a Ferencváros az első perctől kezdve hatalmas fölényben volt, és az idény legjobb játékát nyújtva 18-10-re diadalmaskodott. A spanyol gárda előtte és utána sem kapott ki a szezonban, és érezhetően fűtötte a visszavágás iránti vágy.

Jól is kezdett a Barceloneta, a kapuban Unai Aguirre elkapta a fonalat, elöl pedig Vigvári Vince és Burián Gergely góljaival meneteltek a katalánok.

Az FTC főként támadásban kissé fásult volt, ennek ellenére a harmadik negyed végére visszajött, így döntetlenről kezdődhetett meg az utolsó nyolc perc. Fej Fej mellett haladtak a csapatok, a záró perc igazán komoly izgalmakat hozott, előbb a Barceloneta rontott emberelőnyt, amelyet egy időkérés előzött meg, pedig a magyarok már labdát szereztek. Ezt követően az FTC utolsó támadása előtt Nyéki Balázs is időt kért, de Di Somma lövése nem talált utat a kapuba, így jöhettek az ötméteresek.

A büntetők során a Ferencvárosból Mandic és Manhercz is hibázott, Vigvári pedig utolsó lövőként döntötte el a kiélezett csatát.

A magyar bajnok és kupagyőztes közel egy év után kapott ki újra tétmérkőzésen, tavaly április 23-án ugyancsak a BL ezen szakaszának negyedik körében az Olympiakosszal szemben maradt alul. A mostani idényben Nyéki Balázs együttese mindeddig negyven találkozót vívott meg győztesen.

Az FTC a következő fordulóban, április 22-én az olasz Savonát fogadja, és akkor biztosíthatja be helyét a négyes döntőben.

Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntős kör, 4. forduló:

Barceloneta (spanyol) - FTC-Telekom Waterpolo 13-12 (3-1, 2-3, 2-3, 2-2, 4-3) - ötméteresekkel

a magyar csapat gólszerzői: Argiropulosz, Nagy Á. 2-2, De Toro, Mandic, Di Somma, Manhercz, Vámos 1-1

Címlapról ajánljuk
Áprilisban minden eldől? Itt a 2026-os év legfontosabb táblázata Magyarország számára

Áprilisban minden eldől? Itt a 2026-os év legfontosabb táblázata Magyarország számára

A 2025-ös évet két kilátásrontással zárta Magyarország a nagy hitelminősítőknél, így továbbra is a Standard & Poor’s (S&P) esetében fenyeget a leginkább a befektetésre nem ajánlott (bóvli) kategóriába sorolás. Érdekesség, hogy épp az S&P az, amely „eltolta” az első 2026-os felülvizsgálatának időpontját, így majd csak május végén, a parlamenti választások eredményének ismeretében értékelik Magyarországot. A másik két cég, a Fitch Ratings és a Moody’s ehhez képest egy-egy hét különbséggel vizsgálódnak majd.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×