Infostart.hu
eur:
379.32
usd:
319.34
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
BARCELONA CATALONIA, SPAIN - FEBRUARY 16: Race winner Jacob Kiplimo breaks the world record at the eDreams Mitja Marato de Barcelona, on 16 February, 2025 in Barcelona, Catalonia, Spain. This edition has broken a record number of registrations, with up to 30,000 runners signed up. This race, along with the classic 42-kilometer Marathon, has become one of the most important sporting events in the city.
Nyitókép: Europa Press News/Getty Images

Elképesztő világcsúcsot teljesített félmaratonon egy ugandai futó

A sebei törzsből származó Jacob Kiplimo 56:42 perces idejével nem csupán világcsúcsot futott Barcelonában, hanem a valaha volt legnagyobb különbséggel javított az előző rekordon.

Nem volt hivatalosan bejelentett világcsúcskísérlet a vasárnapi barcelonai félmaratonon, de Jacob Kiplimo olyan kirobbanó formában volt, hogy nem tudta nem megjavítani az etióp Yomif Kejelcha tavaly októberben Valenciában felállított rekordját, az 57:30 perces időt – írja az Index.

A lap azt írja, ideálisak voltak a körülmények, ugyanis 13 Celsius-fok volt és szélcsend. Az ugandai futón korábban is látszott, hogy jó formában van, hiszen december utolsó napján, Madridban 26:32 perc alatt futotta a 10 kilométert.

Jacob Kiplimo elképesztő tempót diktált, 2:40 és 2:42 között futotta a kilométereket, 15 kilométernél pedig 39:47 percnél járt, amivel a saját maga által korábban felállított világrekordot is megdöntötte.

Ekkor már nemcsak a világcsúcs tűnt biztosnak, hanem az is, hogy ő lesz az első, aki 57 percen belül futja le a félmaratont - írják. Jacob Kiplimo a végére sem fáradt el, 20 kilométernél 53:42 perc volt az ideje, azaz hajszál híján ugyanolyan tíz kilométeres résztávot teljesítve, ami külön szenzáció. A célszalagot pedig 56:42-es világcsúccsal szakította át.

A nőknél a kenyai Joyciline Jepkosgei győzött 1:04:13 órás idővel, egyéni csúccsal.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×