eur:
399.51
usd:
366.31
bux:
88621.36
2025. március 17. hétfő Gertrúd, Patrik
A Ferencváros játékosai ünnepelnek, miután gólt szereztek a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának 4. fordulójában játszott Dinamo Kijev - Ferencvárosi TC mérkőzésen a hamburgi Volksparkstadionban 2024. november 7-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

A Viktoria Plzent kapta a Ferencváros

A cseh Viktoria Plzent kapta ellenfélnek a Ferencváros a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért vívandó rájátszásban. Az első mérkőzést a Groupama Arénában játssza a magyar bajnok február 13-án, a másodikat majd idegenben, február 20-án.

Az új kiírás szerint a főtábla első nyolc helyezettje automatikusan a nyolcaddöntőbe jutott, a 9-16. és a 17-24. helyezettek rájátszásban vesznek részt, a legjobb 16-ba jutásért. Utóbbiak a pályaválasztók az első mérkőzéseken, míg a kiemeltek, tehát a 9-16. helyezettek egy héttel később játszanak otthon.

Az új kiírás sajátossága, hogy a rájátszásban (a főtábla végeredménye alapján) minden csapat két rivális közül kaphatott csak ellenfelet. Ez a Ferencváros esetében az AS Roma és a Viktoria Plzen volt.

A párosítás:

Twente–Bodö/Glimt

Ferencváros–Viktoria Plzen

FC Porto–AS Roma

Union St.-Gilloise–Ajax

PAOK–FCSB

AZ Alkmaar–Galatasaray

Midtjylland–Real Sociedad

Fenerbahce–Anderlecht

Címlapról ajánljuk
Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására
Rodrigo Ballester a Great Resetről

Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására

Az Európai Unió teljes átalakításáról készített reformtervezetet a Mathias Corvinus Collegium és a lengyel Ordo Iuris Intézet. Két forgatókönyvet is kidolgoztak, javaslataik között szerepel például az EU átnevezése, az országok közötti rugalmas együttműködés, illetve a nemzeti érdek előtérbe helyezése, de számos uniós intézmény és testület hatáskörét is újragondolnák. A Great Reset, azaz a Nagy Újraindítás nevű javaslatcsomagról beszélt az InfoRádióban Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhely vezetője, a reformtervezet egyik kidolgozója.

Jólét vagy biztonság? Európa komolyabban fegyverkezne, de ebből a nemzetgazdaság is profitálhat

A NATO-ban már idén három százalékra emelhetik a tagállamok GDP-arányos védelmi költésének minimumát, az Európai Unió pedig 800 milliárd euróból fegyverkezne. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: számos kutatás bizonyítja, hogy a védelmi kiadások növelése pozitív hatással lehet a nemzetgazdaságra, az infrastruktúra fejlesztésével pedig az emberek is jól járnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×