Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
Nyitókép: Pexels.com

Elhunyt a német jégkorong-válogatott centere

Rákbetegségben 26 éves korában elhunyt Tobias Eder, a német jégkorong-válogatott és az Eisbären Berlin centere.

A német szövetség és klubja szerdán közölte a szomorú hírt. Eder szervezetében 2024 nyarán - néhány héttel a világbajnoki szereplést követően - egy rutinszerű orvosi kivizsgáláson mutatták ki a halálos kórt. A tragédia miatt a Berlin mai, ingolstadti bajnoki mérkőzése elmarad.

Eder 296 élvonalbeli meccsen szerepelt a Red Bull München, a Düsseldorf és a Berlin színeiben, és 73-szor volt eredményes, míg a válogatottban 27-szer jutott szóhoz, és öt gólt ütött.

Címlapról ajánljuk
Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Minimalizálniuk kell a sérülések rizikóját, ez az elsődleges feladatunk – mondta az InfoRádióban Pozsonyi Zsolt erőnléti edző, aki a SportFórum Hungary konferencián arról is beszélt, fokozott sérülésveszéllyel járó nagy hiba, hogy korai a kiválasztás, vagyis túl korán döntik el, hogy egy gyerek melyik sportágat űzze.

Gyilkos bengálfáklyák okozták a svájci tüzet: itt a hatóságok részletes magyarázata a tömegkatasztrófára

Feltehetőleg pezsgősüvegekre helyezett pirotechnikai eszközök boríthatták lángba újév hajnalán a délnyugat-svájci Crans-Montana síparadicsom Le Constellation nevű bárjának mennyezetét – közölte pénteken Wallis (Valois) kanton főügyésze. Legkevesebb 47 halálos áldozat van, mintegy 80 sérült állapota válságos.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×