Infostart.hu
eur:
359.84
usd:
309.52
bux:
131460.2
2026. május 21. csütörtök Konstantin
Hazai szurkolók a Magyarország - Kanada felkészülési jégkorongmérkőzésen az MVM Dome-ban 2024. május 7-én. A világbajnoki címvédő kanadai válogatott 4-0-ra legyőzte az élvonalba visszajutott magyar csapatot.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Felnégyelte Kanada a magyar jégkorong-válogatottat - bejelentés edzőügyben

A világbajnoki címvédő kanadai jégkorong-válogatott 4-0-ra legyőzte az élvonalba visszajutott magyar csapatot barátságos mérkőzésen, amelyen hazai csúcsot jelentő 14 925 szurkoló volt jelen az MVM Dome-ban.

A magyarok szombaton a bolzanói divízió I/A-torna megnyerésével jutottak vissza a 16-os elitbe, míg a három Stanley Kupa-győztessel, valamint a jelenkor egyik nagy csillagával, Connor Bedarddal felálló kanadaiak a pénteken kezdődő csehországi vb-re hangolnak.

Tavaly is találkozott a két gárda, akkor 14 756 néző látta a helyszínen, hogy a vendégek 5-2-re diadalmaskodtak. A mérkőzés előtt köszöntötték a női válogatott tagjait, akik két hete kerültek vissza az elitbe, valamint a válogatottól visszavonuló Szirányi Bencét, Pozsgai Tamást, Kóger Dánielt, Nagy Gergőt és Magosi Bálintot.

A Stanley Kupa-győztes Colton Parayko hatalmas lövéssel szerzett vezetést a harmadik percben, és ezt követően is inkább a magyar harmadban folyt a játék. A hazaiak olykor-olykor tudták tesztelni a szintén NHL-bajnok Jordan Binningtont.

Az első harmad végén a nézők plüssfigurákat dobálhattak a jégre, ezeket beteg gyermekek kapják majd.

A második harmad elején a saját harmadába szorult a magyar együttes, ám a kanadaiak az első öt-hat percben kevés igazán nagy helyzetet dolgoztak ki, a hetedik elején aztán egy keresztpassz Nilsson ütőjén lelassult, a korong Byram elé csorgott, aki az üres kapuba passzolt, megduplázva a vendégek előnyét. A magyar válogatott játékosai érezhetően fáradtan mozogtak, ám igyekeztek egy-két megugrási esélyükkel élni, miközben a tengerentúli gárda egyre nagyobb fölényben játszott és még a második szünet előtt Power révén újra eredményes volt. Ez utóbbi találatot már Horváth Dominik kapta, aki a második harmad közepén váltotta Bálizst és több óriási bravúrt is bemutatott.

A második szünetben Kóger és Nagy Gergő jeges asztalitenisz-bemutatót tartott.

A záró szakaszban is óriási fölényben játszott Kanada, ám hiába volt rengeteg ziccere, tiszta lövőhelyzete, Horváth Dominik mindent hárított. Közben két-három kecsegtető magyar kiugrás kihasználatlanul maradt, végül pedig a vendégek emberelőnyből ütöttek gólt - már Farkas Rolandnak - és beállították a 4-0-s végeredményt.

Ez volt az egymás elleni 14. találkozó és a 12. kanadai győzelem, és volt két döntetlen is: 1934-ben barátságos mérkőzésen 0-0, míg az 1938-as prágai világbajnokságon 1-1.

Such György, a magyar szövetség elnöke az M4 Sportnak elmondta, eldőlt az is, hogy a távozó Don MacAdam helyére majd magyar szövetségi kapitány érkezik, hogy ki, azt hamarosan bejelentik.

Címlapról ajánljuk
Miniszterelnöki időkorlát, kekvák – itt a Tisza-párt első Alaptörvény-módosító javaslata

Miniszterelnöki időkorlát, kekvák – itt a Tisza-párt első Alaptörvény-módosító javaslata

Benyújtotta az első Alaptörvény-módosítási javaslatát a Tisza Párt. A javaslat korlátozná a miniszterelnöki megbízatás hosszát. Emellett „lépéseket tesz” a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése felé, és azt is rögzíti, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány (kekva) vagyona nemzeti vagyon.

Elon Musk sorban bukja a pereket, de nem áll le

Legyőzte volt mentorát a bíróságon Sam Altman, az OpenAI igazgatója. Elon Musk viszont nem hajlandó elfogadni a vereséget. A milliárdosnak akkora a vagyona, hogy megengedheti magának, hogy több pert is elveszítsen, vagy fellebbezzen.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Szabadtéri Színház ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×