Infostart.hu
eur:
364.14
usd:
310.78
bux:
134742.96
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője (j) vezeti a mezőnyt Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője (b) előtt a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság brazil Nagydíjának rajtja után a Sao Pauló-i Interlagos pályán 2021. november 14-én.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Sebastiao Moreira

F1: fontos döntés született az ikonikus interlagosi futamról

A Forma–1-es világbajnokság jogtulajdonosai további öt évvel, 2030-ig szerződést hosszabbítottak a Brazil Nagydíj szervezőivel.

A bejelentést pénteken, nem sokkal az idei versenyhétvége első szabadedzése előtt hozták nyilvánosságra.

Az interlagosi pálya a Forma–1 történetének egyik legikonikusabb helyszíne, amely 1972 óta része a sorozatnak.

Számos emlékezetes pillanat született itt, ilyen Ayrton Senna 1991-es hazai győzelme, vagy amikor a finn Kimi Räikkönen 2007-ben bebiztosította világbajnoki címét.

A „karneváli hangulatú” Brazil Nagydíjra tavaly 235 ezer néző látogatott ki, akkor George Russell diadalmaskodott, megszerezve ezzel karrierje első és eddigi egyetlen F1-es sikerét.

Címlapról ajánljuk

„Lesz egy fontos alapelv” – részleteket árult el az ügynökakták feloldásáról a levéltár főigazgatója

Cseh Gergő Bendegúz az InfoRádióban elmondta, mi volt az egyik fő kikötés, amely elhangzott a Magyar Péterrel való egyeztetésen. A történész-levéltáros egyebek mellett beszélt arról, hogy kik jogosultak az akták megtekintésére, még hányan élhetnek az egykori ügynökök közül, továbbá arra is kitért, milyen feladataik lesznek még az októberre tervezett nyilvánosságra hozatalig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
Hamarosan jön az EKB kamatdöntése!

Hamarosan jön az EKB kamatdöntése!

Hamarosan közzéteszi idei harmadik kamatdöntését az Európai Központi Bank (EKB), amelyet az iráni háború nyomán kibontakozó energiaválság miatt egy kifejezetten bizonytalan környezetben kellett hoznia. Bár a döntés maga a piacok szerint nem lesz meglepetés (a piacok nagyjából 90 százalék esélyt adnak a kamatszint tartására), azt azonban kiemelt figyelemmel követik a befektetők, hogy milyen hangnemben értékeli Christine Lagarde jegybankelnök az energiaválság gazdasági hatásait és a ma megjelent makroadatokat. Mivel az energiasokk növekedési és inflációs számszerű hatásai várhatóan csak a nyári hónapokban jelentkeznek majd, a mai sajtótájékoztató tétje a jegybanki narratíva és a 2022-es párhuzamok megalapozottsága lesz. Az eseményről szokás szerint ebben a cikkben élőben tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×