Infostart.hu
eur:
389.24
usd:
335.49
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
Nyitókép: Forrás: fradi.hu

Tizenkilenc gólos előnyben a Ferencváros

A Ferencváros házigazdaként 44-25-re legyőzte a ciprusi Parnasszosz Sztrovolu csapatát a férfi kézilabda Európa-kupa második fordulójának első mérkőzésén. A visszavágót vasárnap 14 órától rendezik, ugyancsak az Elek Gyula Arénában. A harmadik forduló sorsolását kedden tartják.

Az már az első perctől látszott, hogy a két együttes nincs azonos súlycsoportban, az FTC változatos figurák után, szinte tetszés szerint szerezte góljait. A ciprusiak időt kértek, majd kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékra álltak át, ennek köszönhetően 7-0-s hátrányt követően a kilencedik percben megszerezték első góljukat. A szerb Petar Draskic négyszer is betalált, majd 13-4-es állást követően 5-1-es sorozatot produkált a védekezésben és támadásban is javuló Parnasszosz.

Pásztor István vezetőedző is időt kért, ettől a játék visszazökkent a korábbi kerékvágásba, és a 25. percben már tíz találat volt a különbség a csapatok között (19-9). Szepesi Zsombor az ötödik találatát egy másodperccel a szünet előtt szerezte, így 23-13-mal zárult az első félidő.

A második felvonás elején egy rövid ideig felváltva születettek a gólok, majd sorozatban hét gólt szerzett a felszabadultan játszó Ferencváros (34-17). Az 56. percben alakult ki a húszgólos különbség, ekkor úgy tűnt, a vendégek már szinte semmilyen ellenállást nem tudtak kifejteni, a meccs utolsó négy percében mégis szereztek három gólt.

Szepesi Zsombor és Bujdosó Bendegúz hét-hét, Prainer Viktor öt gólt lőtt, Borbély Ádám 15 védéssel zárt. A túloldalon Georgel Gabriel Haiduc nyolc, Petar Draskic hét alkalommal talált be.

FTC-Green Collect–Parnasszos Sztrovolu (ciprusi) 44-25 (23-13)

Címlapról ajánljuk
Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Az iráni háborús helyzet hatására emelkedésnek indult a nyersolaj és a földgáz ára. Ha a konfliktus elhúzódik, akkor tartósan magas maradhat az árszint. Ez a tényező, valamint a forint gyengülése és a dollár erősödése azt okozhatja, hogy itthon jelentősen emelkedhetnek a következő hetekben az üzemanyagárak – mondta az InfoRádióban Mohos Kristóf, a Portfolio elemzője.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Trump hallani sem akar tárgyalásról, Amerika már a győzelemre készül, Irán mindennél durvább támadással fenyeget – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Trump hallani sem akar tárgyalásról, Amerika már a győzelemre készül, Irán mindennél durvább támadással fenyeget – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán - Katar ezt később cáfolta. Este Donald Trump amerikai elnök bejelentette: "katonailag eléggé legyőzték" Iránt, szerinte Teherán hamarosan megadja magát. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×