392.27
366.85
67039.3
Nyitókép: Unsplash.com

Mindhárom magyar csapat továbbjutott pénteken a női vízilabda Bajnokok Ligájában

Az UVSE és az FTC győzelemmel zárt.

Az FTC-Telekom Waterpolo csapata magabiztosan nyert a német Spandau Berlin ellen a női vízilabda Bajnokok Ligája-selejtező vasárnapi játéknapján a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában, ezzel továbbjutott a 16 együttest felvonultató főtáblára.

A ferencvárosi alakulatban Gurisatti Gréta, Leimeter Dóra, valamint Kuna Szonja is három gólig jutott.

A folytatásban a továbbjutását már pénteken bebiztosító UVSE 21-11-re legyőzte a görög Glyfadát. A magyar csapatban Varró Eszter és Rybanska Natasa is 5-5 gólig jutott.

Végül a Dunaújváros bár egygólos vereséget szenvedett a házigazda Roma együttesétől, ezzel is harmadikként végzett és főtáblára jutott. A vasárnapi találkozó első negyedében a római csapat négy góllal elhúzott, a hátralévő három negyedből viszont kettőt is megnyert a dunaújvárosi alakulat, amely végül egygólos különbséggel így is alulmaradt. A magyar csapat és a mérkőzés legeredményesebb játékosa Szabó Nikolett volt négy góllal.