Infostart.hu
eur:
379.31
usd:
318.97
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
A trófea a 2019-2020-as labdarúgó Bajnokok Ligája csapatbeosztásának sorsolásán az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA nyoni székházában 2019. augusztus 5-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Salvatore Di Nolfi

Gulácsi és Orbán csapata a Man Cityt, Schäferé a Real Madridot is megkapta

Monacóban, a Grimaldi Fórumban kisorsolták a 2023-as őszi BL-csoportbeosztását. A címvédő Manchester City Gulácsi Péter és Willi Orbán csapatát, valamint a Crvena zvezdát, a Ferencváros tavalyi Európa-liga-ellenfelét, továbbá a Young Boyst is megkapta. A legerősebb az F csoport, négy topligás résztvevővel.

Éric Abidal és Joe Cole működött közre a sorsolásnál, őket áldhatták vagy átkozhatták a résztvevő 32 csapat hívei. Tizenöt ország adja a mezőnyt, de 17 együttes az angol (4), az olasz (4), a spanyol (5) vagy a német (4) bajnokságba tartozik. Két abszolút újonc van, az Union Berlin és az RFC Antwerp.

A magyar válogatott játékosok közül

Gulácsi Péter és Willi Orbán (RB Leipzig), valamint Schäfer András (Union) érdekelt a BL-őszön,

Löw Zsolt pályaedzőként részese a Bayern München stábjának.

A szabályok továbbra sem változtak, így azonos nemzetbeliek nem kerülhettek össze. Az UEFA a koefficiensek alapján négy kalapot alakított ki, mindegyikből egy került minden egyes csoportba. A párosítás a következő lett:

A csoport: Bayern München, Manchester United, FC Köbenhavn, Galatasaray

B csoport: Sevilla FC, Arsenal FC, PSV Eindhoven, RC Lens

C csoport: SSC Napoli, Real Madrid, SC Braga, Union Berlin

D csoport: SL Benfica, Internazionale, Red Bull Salzburg, Real Sociedad

E csoport: Feyenoord, Atlético Madrid, SS Lazio, Feyenoord

F csoport: Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, AC Milan, Newcastle United

G csoport: Manchester City, RB Leipzig, Crvena zvezda, Young Boys

H csoport: FC Barcelona, FC Porto, Sahtar Donyeck, Royal Antwerp

A sorsolás után különböző díjak átadására került sor.

Az UEFA elnöki díját a német Miroslav Klose kapta.

A férfiaknál: Erlin Haaland (norvég, Manchester City)

Az Év edzője Pep Guardiola (Manchester City)

A nőknél

Az Év játékosa: Aitana Bonmati (spanyol, FC Barcelona)

Az Év edzője Sarina Wiegman (angol válogatott)

Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×