394.3
369.52
65275.15
2024. április 19. péntek Emma
Kispesti játékosok a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában játszott Puskás Akadémia - Budapest Honvéd mérkőzés végén a felcsúti Pancho Arénában 2023. május 27-én. A Honvéd 2-1-es vereséget szenvedett, így búcsúzott az élvonaltól.
Nyitókép: Vasvári Tamás

A MOL Fehérvár maradt bent, a Honvéd esett ki

Eldőltek a nagy kérdések a labdarúgó OTP Bank Liga 2022–2023-as idényében: a Debreceni VSC bronzérmes lett, a MOL Fehérvár, bár nem tudott nyerni a Vasas-pályán, bennmaradt, a Honvéd kiesett. Az eredmények: DVSC–Újpest 2-0, Vasas–MOL Fehérvár 0-0, Puskás Akadémia–Bp. Honvéd 2-1.

A kezdés előtt a MOL Fehérvár egy ponttal megelőzi a Honvédot, de azonos pontszámnál is jobban állna, sokkal jobb a gólkülönbsége. Ez azt jelenti, hogy a kispestiek kizárólag felcsúti győzelmük esetén menekülhetnének meg. Ugyanakkor ha a Vidi győz az Illovszky Stadionban, a győzelem sem segít a Honvédon.

A harmadik mérkőzésnek is van tétje. A Debrecen a harmadik helyért harcol – miként a Puskás Akadémia is – egy ponttal vezet Hornyák Zsolt csapata előtt. Azonos pontszám esetén a Puskás Akadémia lenne a harmadik.

A mérkőzés előtti órákban Loic Nego a közösségi médiában bejelentette, hogy az idény után távozik a MOL Fehérvártól.

Elkezdődtek a mérkőzések. A Fáy utcában egy lehetséges tizenegyest néztek a MOL Fehérvár tizenhatosán belüli kezezést vizsgálva, de nem járt büntető az esetért.

Túljárunk az első negyedórán mindhárom mérkőzésen. Debrecenben a Loki eddig sokkal aktívabb, noha Csobothnak is akadt egy megugrása.

A Pancho Arénában eddig Szappanos Péteré volt a legnagyobb bravúr, védte Favorov szabadrúgását.

Angyalföldön mindkét oldalon akadt már helyzet, de gól még nincs.

Megszületett az este első gólja, a Nagyerdei Arénában a montenegrói Dusan Lagator megszerezte a vezetést, három méterről fejelte a labdát a kapuba. DVSC–Újpest 1-0.

A Pancho Arénában Corbu a hálóba lőtt, de megúszta a Honvéd, a bíró lökést látott, a VAR-t megnézve.

Újabb videózás, Kocsist döngölték a földbe Felcsúton. Nincs tizenegyes.

Az Illovszky Stadionban a Vasas mezőnyfölényben játszik, de nincs gól.

Debrecenben eldőlhetett volna a mérkőzés és a harmadik hely sorsa, de Banai kétszer is bravúrral védett.

Két PAFC-lehetőséggel zárult a félidő, de a kiesés elkerülése szempontjából 45 perc alatt nem történt semmi. Ami, persze, azt is jelenti, hogy a gyengén játszó MOL Fehérvár közelebb került célja megvalósításához.

Manrique góljával már két góllal vezet a DVSC. Egyre biztosabb a bronz.

Helyzetből kevés van, tisztátalan szerelésből annál több a Pancho Arénában.

A Fáy utcában fölénybe került a MOL Fehérvár, de nem érezheti magát biztonságban.

Annál is inkább, mertt a Honvéd átvette a játék irányítását Felcsúton. Szolnoki tizenegyesgyanűsan szereplt, de megúszta a PAFC.

Ezek után kétszer is Zahedi került helyzetbe, egyszer Szappanos védett, egyszer pedig nem találta el a kapus a PAFC iráni légiósa.

A 83. percben Szolnoki Roland kezére pattant a labda a Puskás tizenhatosán belül. Somingues, a Honvéd csatrára a pályán térdelve imádkozott. A VAR perceken át vizsgálódott. De csak szöglet lett.

Ellenben egy kontrát szépen végigvitt a Puskás Akadémia, Gruber Zsombor lefutotta Zsótért, a labdáját pedig Slagveer a hálóba lőtte. Puskás Akadémia FC–Bp. Honvéd 1-0.

Kiegyenlített a Honvéd! Zsótér élesen belőtt labdáját Szolnoki Roland a saját kapujába szerencsétlenkedte. Puskás Akadémia FC–Bp. Honvéd 1-1.

Domingues, okkal, megkapta a második sárga lapját. Emberhátrányban a Honvéd.

A DVSC 2-0-ra megverte az Újpestet, így harmadik.

A 94. percben Favorov egy szöglet után két lépésről a hálóba lőtt, Puskás Akadémia FC–Bp. Honvéd 2-1.

Vélge a mérkőzésnek Angyalföldön, Vasas–MOL Fehérvár 0-0.

Vége.

A Bp. Honvéd kikapott, nyernie kellett volna a bennmaradáshoz.

Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencvárosi TC 17.30

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.

Kaiser Ferenc: a mérsékelt izraeliek nem Iránt féltik, hanem az amerikai fegyvercsomagot

Hírügynökségi jelentések szerint az izraeli hadsereg csapást mért több célpontra Iránban, de ezt Izraelben hivatalosan nem erősítették meg. Irán azt közölte, hogy a légvédelme működésbe lépett, és az okozott robbanásokat a közép-iráni Iszfahán körzetében. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ez izraeli jelzés, figyelmeztetés volt Iránnak a hétvégi zsidó állam elleni támadása után.