392.27
366.85
67039.3
A székesfehérvári Vojvoda Dávid (b) és a szombathelyi Perl Zoltán az Arconic-Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely találkozón, a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik mérkőzésén a székesfehérvári Alba Regia Sportcsarnokban 2023. május 26-án.

Három párviadalnál is az 5. mérkőzés dönt a magyar kosárlabdában

Az Alba Fehérvár hazai pályán három ponttal legyőzte a címvédő Falcót a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 2-2-re egyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Arconic-Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 72-69 (14-15, 26-23, 16-9, 16-22)

Legjobb dobók: Vojvoda 21, Philmore 12, Pongó 11, Somogyi 11, illetve Perl 22, Barac 17

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2.

A címvédő a döntő múlt szerdai nyitányán 18 pontos hátrányt ledolgozva 82-70-re legyőzte a Fehérvárt, amely szombaton 22 pontos hátrányból fordítva 81-80-ra nyert otthon. A harmadik meccs kedden megint hazai győzelmet hozott, a Szombathely 84-78-ra nyert.

A pénteki negyedik összecsapáson a négyszeres bajnoki aranyérmes Falco zárta minimális előnnyel a kevés pontot hozó első negyedet úgy, hogy a szakasz második felében játszott eredményesen, 10-4-ről fordított 14-15-re. A második tíz percben végig kiegyenlített volt a játék, az ötszörös bajnok Alba Vojvoda távoli dobásával és Pongó kétpontosával alakította 40-38-ra az állást a nagyszünetre.

A harmadik negyedben sokáig együtt haladt a két csapat, a vége azonban a hazaiaknak sikerült jobban, így kilenc ponttal megléptek, majd a negyedik periódus második percének a végén 58-47-nél már 11-gyel vezettek. A hajrához közeledve a Falco felzárkózott, mivel az Alba több támadása is eredménytelen volt. Raymond Cowels 44 másodperccel a vége előtt hárompontossal 71-69-re alakította az állást. A következő Fehérvár-támadás megint nem hozott pontot, így a Falco az egyenlítésért vagy akár a győzelemért támadhatott, de kimaradt a hárompontos, a lepattanót pedig a hazaiak szerezték meg, és Vojvoda két büntetőt dobhatott, amikor már csak 5.9 másodperc volt hátra. A fehérváriak legeredményesebb játékosa csak a másodikat dobta be, a vendégakciót lezáró hárompontos azonban kimaradt, így ötödik mérkőzésre kerül sor.

A harmadik helyért zajló párharc sem fejeződött be pénteken: a Körmend magabiztos hazai győzelemmel egyenlített a ZTE ellen. A mezőnyből a hazai Wendell Mitchell emelkedett ki 33 pontjával.

A 3. helyért, 4. mérkőzés: Egis Körmend-Zalakerámia ZTE KK 104-89 (31-14, 29-24, 22-26, 22-25)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2

Hasonló a helyzet az NB I/B Zöld csoportjában (harmadosztály) is. Itt a MEAFC a 4. mérkőzésen 95-81-re nyert a Budafoki KK ellen. A miskolciak korábban 0:2-es hátrányban voltak.

Az ötödik meccseket vasárnap játsszák.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.