Infostart.hu
eur:
379.44
usd:
319.54
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Roberto Martínez, a belga válogatott spanyol szövetségi kapitánya a katari labdarúgó-világbajnokság harmadik fordulójában, az F csoportban játszott Horvátország-Belgium mérkőzésen az ar-rajjáni Ahmad bin Ali Stadionban 2022. december 1-jén.
Nyitókép: MTI/EPA/Tolga Bozoglu

Roberto Martínez lett a portugál labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya

A spanyol származású szakvezető szerződése - sajtóhírek szerint - 2026-ig szól.

Roberto Martínez újságírók előtt kiemelte: nagy öröm és megtiszteltetés számára, hogy átveheti a portugál válogatott irányítását. A kerettel kapcsolatban kifejtette: szakmai kérdésekben nem az irodában, hanem a futballpályákon hoz döntéseket.

Azt is hozzátette: miután tíz hét múlva már tétmérkőzéseken kell irányítania új csapatát, kiindulópontnak azt a keretet veszi alapul, amely a katari világbajnokságon szerepelt. Márpedig abban ott volt Cristiano Ronaldo is, aki azóta szaúdi klubhoz szerződött.

"Tizenkilenc éve tagja a válogatottnak, megérdemli a tiszteletet, hogy leüljünk és elbeszélgessünk"

- utalt a csapat legnagyobb sztárjára.

A 49 éves tréner Fernando Santost váltja a kispadon, akit a katari világbajnokságot követően menesztettek, miután a gárda a negyeddöntőben Marokkóval szemben búcsúzott.

Elődjéhez hasonlóan Martínez is a katari vb után távozott előző állomáshelyéről. Ő 2016-tól a belga nemzeti csapatot irányította, amellyel 2018-ban világbajnoki bronzérmes lett és sokáig vezette a világranglistát, a november-decemberi vb-n azonban a csoportkörben kiesett.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×