Infostart.hu
eur:
385.73
usd:
328.84
bux:
109761.83
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia
Gareth Southgate angol szövetségi kapitány a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziója 3. csoportja második fordulójának Németország-Anglia mérkőzésén Münchenben 2022. június 7-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Ronald Wittek

Southgate marad angol szövetségi kapitány

Gareth Southgate marad a posztján, saját döntése értelmében a 2024-es Európa-bajnokságig tovább irányítja az angol labdarúgó-válogatottat.

A szakvezető a katari világbajnokság negyeddöntőjében a franciáktól elszenvedett múlt szombati 2-1-es vereség után úgy nyilatkozott, nem fog hirtelen döntést hozni a jövőjét illetően. Amint akkor fogalmazott, meg szerették volna nyerni a vb-t, hittek is a sikerben, a címvédő elleni teljesítményükkel pedig megmutatták, hogy akár képesek is lehettek volna erre.

Az angol szövetség vasárnap közölte, hogy a tréner döntött, Mark Bullingham vezérigazgató úgy fogalmazott a szervezet közleményében: örömmel erősítik meg, hogy Southgate folytatja tevékenységét, ő és segítője, Steve Holland mindig is élvezték a szövetség támogatását.

Az 52 éves szövetségi kapitány, akinek az irányításával az angol válogatott negyedik lett a 2018-as vb-n, 2021-ben pedig döntőt játszott az Eb-n, tavaly novemberben hosszabbította meg a szerződését 2024 végéig, és a vb-búcsút követően most határozott arról, hogy folytatja a munkáját. Az angolok az elmúlt időszakban csak a Nemzetek Ligájában nem szerepeltek jól, ahol az A divízióból a B-be estek ki, mivel nyeretlenül negyedikek lett a 3. csoportban az olaszok, a magyarok és a németek mögött.

Címlapról ajánljuk

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Visszadobták az oroszok a béketervet, Kupjanszk szorítóba került - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Visszadobták az oroszok a béketervet, Kupjanszk szorítóba került - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Oroszország gyakorlatilag azonnal elutasította a legújabb európai-ukrán-amerikai béketervet, arra hivatkozva, hogy teljesen kizárják, hogy európai NATO-katonák tartózkodjanak Ukrajnában a háború lezárása után. Kupjanszknál ellentámadást kezdett az ukrán haderő: a belvárosba szorították az oroszokat. Közben a harkivi fronton Borova térségében, Donyeckben pedig Sziverszk, Liman és Kosztyantynivka térségében támadnak nagy erőkkel az orosz csapatok. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×