LEIPZIG, GERMANY - SEPTEMBER 14: Goalkeeper Peter Gulacsi of Leipzig throws the ball during the Bundesliga match between RB Leipzig and FC Bayern MĂźnchen at Red Bull Arena on September 14, 2019 in Leipzermanh. (Photo boto by Sebastian Widmann/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images)
Nyitókép: Sebastian Widmann/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images

Az RB Leipzig előnnyel mehet Glasgow-ba az Európa-liga elődöntőjében

Az RB Leipzig a spanyol Angelino bombagóljával 1-0-ra verte Lipcsében a skót Rangerst az Európa-liga elődöntőjében.

Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is kezd a Rangers ellen az RB Leipzig lipcsei Európa-liga-elődöntőjében. E találkozóval egy időben kezdődött a West Ham United–Eintrracht Frankfurt mérkőzés, valamint a Konferencia-liga két elődöntője, a Feyenoord–Olympique Marseille és a Leicester City–AS Roma találkozó is.

Willi Orbán sárga lapjai miatt eltiltott, ezért hiányzik. Az RB Leipzig azért küzd, hogy története során először nemzetközi kupadöntőt játszott. A skótok legutóbb 2008-ban szerepeltek az UEFA-kupa fináléjában.

WEST HAM UNITED–EINTRACHT FRANKFURT 0-1. A németek ott folytatják, ahol a Camp Nouban abbahagyták,Knauff góljával vezetnek.

Lipcsében a Rangers masszívan védekezik, néha akár öt játékossal is egyvonalban. A 17. percben mégis akadt egy esély: Nkunku azonban nem találta el jól a labdát a kaputól tíz méterre.

Laimer kiugrott, de Connor Goldson jól csúszott bele a lövés útjába.

LEICESTER CITY–AS ROMA 0-1. Lorenzo Pellegrini góljával vezet José Mourinho együttese Angliában.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 1-0. A De Kuijpban is megvan az első gól, Cyriel Dessers szerezte.

Eltelt Lipcsében (is) a félidő fele, egyedül ott nincs gól.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 2-0. Már kétgólos holland előny Rotterdamban, Luis Sinisterra vette be az OM kapuját.

WEST HAM UNITED–EINTRACHT FRANKFURT 1-1. Kiegyenlítettek a „kalapácsosok”, Michail Antonio révén.

Kisebb lipcsei helyzet: egy ritka kontra lezárásaként Angelino lőtt, de a védőben elakadt a labda.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 2-1. Ahmadou Bamba Dieng szépített.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 2-2. Gerson gólja után egyenlő az álás.

Vége a félidőnek Lipcsében, nem esett gól.

A második játékrész első helyzete a skótok előtt adódott, Ryan Kent betört a bal oldalon a tizenhatoson belülre, de nagy helyzetből a kapu mellé lőtt.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 3-2. Góllal kezdődött Rotterdamban a második félidő, Cyriel Dessers lőtte a harmadik holland gólt.

A Rangers sokkal aktívabb a második félidőben, mint az elsőben, de eddig még Gulácsi Péternek egyszer sem kellett védeni. Az RB Leipzig sem veszélyes az ellenfél kapujára.

WEST HAM UNITED–EINTRACHT FRANKFURT 1-2. A japán Kamada Daicsi ismét a németeket juttatta előnyhöz.

LEICESTER CITY–AS ROMA 1-1. Ademola Lookman kiegyenlített.

Nkunku még a kapust is cselezte, de aztán megijedt a berohanó védőktől, nagy gólt akart rúgni, nem találta el a kaput.

Domenico Tedesco kettőt cserélt, Szoboszlai és Dani Olmo is lement, André Silva és Forsberg is a pályán.

Angelino előreívelése után Nkunku, nehéz helyzetből, alig fejelt a kapu fölé.

Adams lövését McGregor szögletre ütötte. A sarokrúgás után a tizenhatoson kívülre kerülő labdát Angelino remek kapáslövéssel küldte a jobb sarokba. RB LEIPZIG–RANGERS 1-0.

Mukiele és Poulsen állt be a lipcseiekhez az utolsó percekre, Henrichs és Nkunku ment le.

Vége a mérkőzésnek, az RB Leipzig egygólos előnnyel mehet Skóciába.