Infostart.hu
eur:
361.97
usd:
307.13
bux:
140848.02
2026. április 14. kedd Tibor
BEIJING, CHINA - JULY 18:  Juan Antonio Samaranch, chairman of IOC Coordination Commission speaks during the 4th Meeting of the IOC Coordination Commission for the XXIV Olympic Winter Games on July 18, 2019 in Beijing, China.  (Photo by Xinyu Cui/Getty Images)
Nyitókép: Xinyu Cui

Samaranch ismét NOB-alelnök lesz

A NOB szombaton megtartott pekingi ülésén hét tartózkodás mellett 72 igen és négy nem szavazattal megválasztott 62 éves sportvezető 2016 és 2020 között már betöltötte a szervezet alelnöki tisztségét.

A spanyol Juan Antonio Samaranch májusban visszatér a Nemzetközi Olimpiai Bizottság alelnöki posztjára.

Az 1980 és 2001 között a NOB elnökeként tevékenykedett néhai Juan Antonio Samaranch fia a 2006-os és a 2014-es téli olimpia koordinációs bizottságának is tagja volt, a vasárnap záruló pekingi ötkarikás játékok előtt pedig elnökként irányította a testületet.

Az 1996 óta a Nemzetközi Öttusa Szövetség első alelnökeként is tevékenykedő Samaranch szombaton dicsérte az olimpián alkalmazott zárt buborékrendszert.

"A szisztéma százszázalékosan működött, és megakadályozta a koronavírus terjedését a játékok résztvevői között" - jelentette ki. A spanyol sportvezető emlékeztetett rá, hogy az olimpia nyitónapján, február 4-én 48 embert kellett elkülöníteni, mivel a tesztjük pozitív eredményt hozott.

"Most még két sportoló és további hat hivatalos személy van elszigetelve, remélem, mindegyikük szabadulhat a karanténból a vasárnapi záróünnepségig - mondta. - A zárt rendszer száz százalékban működött" - hangsúlyozta.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: olcsóbb lett a piaci dízel – de nagy kérdés, meddig tartható fenn a védett üzemanyagár

Szakértő: olcsóbb lett a piaci dízel – de nagy kérdés, meddig tartható fenn a védett üzemanyagár

Kedden a benzin nagykereskedelmi piaci ára változatlan marad, a gázolaj ára azonban csökken bruttó 12 forinttal. Ez a jóval alacsonyabb védett árra nem vonatkozik. Bujdos Eszter, a holtankoljak.hu tulajdonosa szerint ez még a múlt heti iráni tűzszünet hatása, az amerikai blokád azonban ismét drágít majd az üzemanyagokon. A szakértő arról is beszélt, az új kormány meddig tarthatja érvényben a védett árakat.

J.D. Vance: Washington biztosan jól együtt tud majd dolgozni Magyar Péterrel

Az amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki, hogy bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével, ugyanakkor sajnálatát hangoztatta Orbán Viktor kormányfő választási veresége miatt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Nehéz malomkövet kötött Magyar Péter új kormánya nyakába Orbán Viktor kabinetje az EU-pénzeknél

Nehéz malomkövet kötött Magyar Péter új kormánya nyakába Orbán Viktor kabinetje az EU-pénzeknél

Magyar Péter frissen felálló kormányának az uniós pénzek kiszabadításához viszonylag gyorsan letudható jogalkotási munkára lesz szükség. Csakhogy a valódi próbatétel mégis az, hogy Brüsszel elhiszi-e: a korrupcióellenes és intézményi reformok nem díszletek, hanem működő fékek, amelyek kiállják a Bizottság hosszas átvilágítását és a szigorúbb, tartósságot vizsgáló monitoringot is. A leggyorsabban menthető csomagnak az helyreállítási alap tűnhet – még a 2026 augusztusi, rövid határidő árnyékában is –, de a 27 „szupermérföldkő” teljesítése, az Integritás Hatóság érdemi megerősítése, a közbeszerzési verseny javítása és a jogállami garanciák bizonyítása nélkül a kifizetések politikai-jogi kulcsa nem fordul el, legfeljebb technikai manőverekkel lehet időt nyerni. Közben a kohéziós pénzeknél nemcsak a befagyasztások és az alapjogi feltételek jelentenek aknamezőt, hanem az is, hogy a már megnyíló források felhasználását a 2022-es partnerségi megállapodás kötött pályára tette: a pénz nem szabad prédaként, hanem szűk mozgásterű, brüsszeli jóváhagyásokkal terhelt menetrend szerint érkezhet meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×