eur:
393.09
usd:
367.26
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György
Pierre-Emerick Aubameyang, az Arsenal játékosa ünnepel, miután gólt szerzett a Liverpool ellen az angol labdarúgó Szuperkupáért játszott döntő mérkőzésen a londoni Wembley Stadionban 2020. augusztus 29-én.
Nyitókép: Pierre-Emerick Aubameyang, az Arsenal játékosa ünnepel, miután gólt szerzett a Liverpool ellen. MTI/AP/Reuters/Andrew Couldridge

Megfejtettük, miért nem volt „sima” Aubameyang átigazolása

Az FC Barcelona bejelentette új játékosa, a gaboni válogatott Pierre-Emerick Aubameyang szerződtetését. Az átigazolási időszak már hétfő este véget ért, de mivel a csatár szerződését az Arsenal felbontotta, szabadügynökként írhatott alá. Így a Barcelona ráért szerdán bejelenteni új játékosát.

Az elmúlt napokban sok minden történt Aubameyang ügyében. A Barcelona először kölcsönvette volna, aztán felvetődött, hogy a Barca Ousmane Dembélét az Arsenalhoz irányítja, így Aubameyangot bevonja egy csereügyletbe. Dembele végül nem akart távozni, ezért új helyzet állt elő.

Fontos tényező, hogy az Arsenal mindenképpen meg akart szabadulni a gaboni játékostól, legalább kölcsönadás formájában, mert miután Mikel Arteta menedzser nem egyáltalán nem számított rá, így a 350 000 fontos heti fizetésének folyósítása kész pénzkidobást jelentett. (Ő volt a klub legjobban kereső játékosa.)

Ezzel magyarázható, hogy az Arsenal segítő partnerként vett részt az ügyletben. Aubameyang már túlesett hétfő este az orvosi vizsgálaton, bizonyos hírek szerint alá is írt valamiféle szerződést a Barcelonához – utólag azt mondhatjuk, ez formailag nem volt lehetséges –, ugyanakkor a klub várt a bejelentéssel.

Nem udvariasságból, hanem hogy a lépések világosak legyenek. Az Arsenal felbontotta Aubameyang szerződését, amire a játékos rábólintott, hiszen tudta, hogy a Barcelona „átveszi”. Ráadásul az „Ágyúsok” fizettek neki hétmillió fontot. (Aki nem érti miért, annak egy pici számolgatás: a szerződés hátralévő hónapjai alatt 29 millió fontot kellett volna kifizetni a csatárnak.)

De szükség volt arra, hogy rövid ideig klub nélküli legyen, hogy szabad ügynökként, klub nélküli játékosként lehessen átvenni. A következő problémát a fizetése jelentette, mert – különösen azt követően, hogy a magas fizetésű Ousmane Dembélé maradt a klubnál –, az Arsenalnál kapott összeg nem fért volna bele a Liga által szabott fizetési sapkába.

A Marca információja szerint az egyedüli megoldás az volt, Aubameyang egy nagyon alacsony fizetéssel „vészeli át” a következő félévet, s majd nyáron kap jelentős emelést, nyilván ebbe beletartozik majd a mostani hat hónap kompenzálása is. Azt a Marca (is) világossá tette, hogy ezzel a fizetéssel nincs akadálya, hogy Pierre-Emerick Aubameyangot regisztrálják, hogy játékengedélyt kapjon.

Akár már a hétvégén, az Atlético Madrid elleni rangadón játszhat.

Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×