366.48
65560.76
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna

Vízilabda BL - Elszenvedte első vereségét az OSC

Először kapott ki az OSC Újbuda a férfi vízilabda Bajnokok Ligája mostani csoportkörében, melynek negyedik fordulójában 14-9-es vereséget szenvedett a vendég Marseille együttesétől szerdán.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, B csoport:

Genesys OSC Újbuda-CN Marseille (francia) 9-14 (2-3, 2-4, 2-4, 3-3)

az OSC gólszerzői: Manhercz 3, Salamon 2, Sziládi, Tóth M., Burián, Bundschuh 1-1

A magyar csapat - amely az eddigi három fordulóban két győzelem mellett egy döntetlent játszott - egyetlen negyedet sem tudott megnyerni a szerdai meccsen, melyen a Marseille elsősorban a második és a harmadik negyedben mutatott játékával múlta felül vendéglátóját.

Ebben a csoportban még a címvédő olasz Pro Recco, a német Spandau Berlin és Waspo Hannover, a horvát Jug Dubrovnik, a szerb Crvena zvezda, valamint a román Steaua Bucuresti szerepel.

Az OSC az ötödik fordulóban, két hét múlva a Pro Reccót fogadja.

A két nyolccsapatos csoportból az első négy helyezett jut a sorozat belgrádi nyolcas döntőjébe, ugyanakkor a házigazda, a Ferencvárossal azonos csoportban szereplő Novi Beograd helye garantált a végjátékban.