393.82
367.73
0
Az angol Harry Maguire, valamint Willi Orbán és Gulácsi Péter kapus (b-j) a labdarúgó világbajnoki selejtezők 4. fordulójában játszott Magyarország - Anglia mérkőzésen a Puskás Arénában 2021. szeptember 2-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Szomorú második félidő után: Magyarország–Anglia 0-4

A magyar válogatott az első félidő végén még gól nélküli döntetlenre állt az angolok elleni labdarúgó világbajnoki selejtezőn, ám a második félidőben négy gólt kapott. A 0-4 a Marco Rossi-éra legsúlyosabb veresélge.

A magyar labdarúgó-válogatott telt ház előtt fogadja a csoport élén álló angol csapatot a Puskás Arénában, világbajnoki selejtezőn.

A magyar csapat kezdő tizenegye: Gulácsi – Kecskés, Orbán, Szalai Attila – Bolla, Kleinheisler, Szoboszlai, Schäfer, Fiola – Sallai, Szalai Ádám. Az angoloké: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Phillips, Rice – Sterling, Mount, Grealish – Kane.

A mérkőzést a török Cüneit Cakir vezeti. A mérkőzésen VAR-t is alkalmaznak.

A közönség látványos koreográfiát mutatott be, felidézve az (előző) Évszázad mérkőzésének, a londoni 6:3-nak az emlékét.

Először az angol himnuszt játszották el, majd a magyart, amelyet Marco Rossi is – szájáról leolvashatóan – énekelt. A két középcsatár, Szalai Ádám és Harry Kane választott.

A magyar csapat piros-fehér-zöld szerelésben játszik, az angol, kicsit szokatlanul, kékben.

Mason Mounté volt az első lövés, de nem találta el labdája a kaput.

A kapu elé bepörgetett labdát Fiola mentette, szépen. Egyelőre 25 százalék alatt van a magyar csapat labdabirtoklása.

(Közben a csoport további mérkőzéseire pillantva, a lengyelek Lewandowski góljával 1-0-ra vezetnek az albánok ellen. Andorra is vezet, San Marino ellen. Sőt, már két góllal.)

Harry Kane 17 méteres lövése a kapu fölé szállt.

Az angolok dajkálják a labdát, a magyar csapat védekezik.

(Albánia kiegyenlített Varsóban, 1-1.)

Bolla Bendegúz előretört, de a kulcspassza nem volt jó Sallai Rolandnak. Visszafutva szabálytalankodott Jack Grealish ellen, sárga lapot kapott.

A 29. percben Schäfer ügyeskedése után Szalai Ádám szabadrúgást harcolt ki az angol kaputól 22 méterre. Szoboszlai Dominik a kapu fölé lőtte a labdát.

A következő negyedóraa nagy küzdelemmel, de gól, sőt helyzet nélkül telt el. Az angolok körülbelül 70 százalékban birtokolták a labdát.

(A lengyelek közben ismét előnybe kerültek az albánok ellen, Adam Buksa révén.)

Vége az első félidőnek a Puskás Arénában, 0-0.

Csere nélkül folytatódik a játék – ha csak a térfélcserét nem számítjuk.

Az 50. pewrcben Walker kitűnő labdájával Kane kiugroitt, Orbán szorításában 12 méterről lőtt, Gulácsi Péter nagyí bravúrral védett.

Rice megrúgta Schäfer Andrást, egy sárgáért.

Az 55. percben Orbán labdát vesztett a félpályánál, Grealish elindult, Mounthoz passzolt, akinek nagyon pontos beadását Sterling nyolc méterről a magyar kapu bal oldalába lőtte, 0-1.

Orbán sárga lapott kapott.

A 62. percben Sterling beadása után Harry Kane az ötösről, előrevetődve a hálóba fejelt, 0-2.

(Közben: Lengyelország–Albánia 3-1.)

A 65. percben Sallai Roland helyére az újonc Sallói Dániel állt.

Kane újabb ziccere, újabb Gulácsi bravúrral.

Padlón a magyar csapat, Maguire fejelt nyolc méterről a kapuba, 0-3.

Varga Kevin állt be Bolla Bendegúz helyére.

Varga Kevin beadása után Sallói 12 méterről nem találta jól el a labdát.

Varga Kevin éles beadását Pickford ölre fogta.

Gulácsi újabb bravúrja, megint Kane-nel szemben.

Kleinheisler Lászlót Gazdag Dániel váltotta.Az angoloknál a BL-győztes Mason Mountot Jesse Lingard váltotta.

Gulácsi Péert is utolérte a kapussors, Rice lövését egyszerűen bevédte, 0-4.

Beállt Henderson és Saka is az angolokhoz.

Gazdag visszarántotta Kane-t, kapott egy sárgát.

Vége a mérkőzésnek, az angolok minden tekintetben jobbak voltak, más nagyságrendet képviselnek, mint a magyar válogatott.

A csoport további eredményei:

Lengyelország–Albánia 4-1

Andorra–San Marino 2-0

Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.