394.37
363.01
0
2024. március 19. kedd Bánk, József
Tokmac Nguen (j), a Ferencváros és Ondrej Kolár, a Slavia Praha kapusa (b) a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában játszott mérkőzésen a Groupama Arénában 2021. augusztus 4-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Kétgólos előnyt szerzett a Ferencváros a Slavia ellen

A Ferencváros – egy öngóllal és egy tizenegyesből lőtt találattal – 2–0-ra legyőzte a Slavia Prahát a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában. Visszavágó jövő kedden.

A Ferencváros a cseh bajnok Slavia Praha ellen játszik a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában. Ez az első mérkőzés, visszavágó a jövő héten kedden.

A zöld-fehérek kezdő csapata: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic – Laidouni, Haratin – Tokmac Nguen, Zachariassen, Uzuni – R. Mmaee. A prágaiaké: Kolár – Masopust, Kacharaba, Zima, Dorley – Bah, Sevcík, Holes, Stanciu, Plavsic – Kuchta.

Nagyjából háromnegyed ház lehet a Groupama Arénában, nagyszerű a hangulat. AS nézők elénekelték a csapatnak a Himnuszt. A Ferencváros mezőnyjátékosai között, a kezdő tizenegyet tekintve, nincs magyar futballista.

Vendégszurkolók, az UEFA szabályai alapján, nincsenek.

Az első öt percben a csehek birtokolják többet a labdát, uralják a játékot.

A Ferencváros éledezik, de kapura egyelőre nem veszélyes.

A román Stanciut ápolták, miután nekirohant Myrto Uzuni vállának.

Öt percel később a válogatott Sevcik rúgást kapott a bokájára, elfagyasztották a sérült részt, megpróbálkozott a játékkal.

Haratin másodszor hibázott, ezúttal elpasszolta a labdát, aztán szabálytalankodott. A csehek 22 méterre a kaputól szabadrúgást kaptak, Dibusz Dénes könnyedén fogta.

A 24. percben Kuchta egyedül kiugorhatott volna Zachariassen rossz hátrapassza után, Laidouni hátraért, szerelt.

A csehek cseréltek, Sevcik lába nem bírta tovább, az elefántcsontparti Traoré került a pályára.

Blazic sárga lapot kapott.

A 29. percben Stanciu gyönyörű cselt csinált, majd nagyon éles szögből, de pontosan lőtt, Dibusz Dénes nagyszerű reflexszel hárított.

Stanciu lövését védte Dibusz.

A 39. percben Uzuni passzából Tokmac tiszta helyzetből, 12 méterről lőhetett, de eltörte a labdát.

Hihetetlen góllal szerzett vezetést a Ferencváros: Kacsaraba haza akarta adni becsúszva a labdát a tizenhatoson kívülről, a labda egyszerűen átpattant Kolar kapus lábán. 1-0 a Ferencvárosnak.

Az első félidő hosszabbításában Uzuni szabadrúgását védte Kolar.

Vége az első félidőnek, 1-0.

A második félidő negyedik percében Uzuni rávezette a labdát Kacsarabára, aki felrúgta a tizenhatoson belül. Jesus Gil Manzano befújta a jogos büntetőt, Haratin pedig gólra váltotta, 2-0.

Tokmac egyedül mehetett a kapura, lőtt, de Kolár lábbal védett. Óriási helyzet volt. Nem túlzás: a legnagyobb eddig a mérkőzésen.

Az 59. percben Myrto Uzuni ívelt szabadrúgását Sami Mmaee a kapu fölé fejelte.

Uzuni ezúttal a jobb oldalon tört be a tizenhatosra, de lecsúszott a labda a lábáról.

A csereként beállt Ivan Schranz lövését nagy bravúrral védte Dibusz Dénes.

Peter Stöger a 76. percben cserélt először Stjepan Loncar állt be Ryan Mmaee helyére.

Egy távoli lövés után Civicen megpattant a labda, a jobb kapufa „hárított”.

Zubkov és Botka Endre állt be, Zachariassen és Civic lement.

Megy az idő, támadgat a Slavia, de csak támadgat.

Kovacevic váltotta az utolsó pillanatokra Tokmacot.

Vége! 2-0.

Eredmények, BL-selejtező, 3. forduló, első mérkőzések

Dinamo Zagreb (horvát)-Legia Warszawa (lengyel) 1-1 (0-0)

Ferencvárosi TC-Slavia Praha (cseh) 2-0 (1-0)

Szpartak Moszkva (orosz)-Benfica (portugál) 0-2 (0-0)

Olimpiakosz (görög)-PFC Ludogorec (bolgár) 1-1 (0-0)

Crvena zvezda (szerb)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-1 (1-1)

CFR Cluj (román)-Young Boys (svájci) 1-1 (1-0)

KRC Genk (belga)-Sahtar Donyeck (ukrán) 1-2 (1-2)

PSV Eindhoven (holland)-FC Midtjylland (dán) 3-0 (3-0)

Malmö FF (svéd)-Rangers FC (skót) 2-1 (0-0)

Sparta Praha (cseh)-AS Monaco FC (francia) 0-2 (0-1)

2024.03.19. kedd, 18:00
Hankó Balázs
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára
Az EU teljes átalakítására készülnek a tagállamok, a Bizottság is szó nélkül maradt

Az uniós ügyekért felelős miniszterek kedden összeülnek, hogy megvitassák az Európai Tanács közelgő csúcstalálkozójának napirendjét, és a lehetséges bővítésről szóló megbeszélések mellett beszéljenek az ehhez szükséges EU-s intézményi reformokról. Miközben Ukrajna, Moldova és a nyugat-balkáni országok integrációja már elindult, az unió működési kereteit át kell alakítani, hogy az alkalmas legyen egy 30-32 tagból álló államszövetség kezelésére. A fókuszban van a vétójog kérdése is, amelyet a legtöbb ország már jelentősen korlátozna. Az Európai Bizottságnak egyelőre nincs reformjavaslata.