Infostart.hu
eur:
356.19
usd:
306.93
bux:
134720.16
2026. június 4. csütörtök Bulcsú
Nyitókép: Pixabay.com

Elhunyt Bérczi István tornász

A Magyar Televízió TV Torna című műsorából is sokan ismerhették

A Magyar Torna Szövetség (MATSZ) közlése szerint 75 esztendős korában elhunyt Bérczi István olimpiai 8. helyezett tornász, nemzetközi bíró, aki másfél évtizeden keresztül a Magyar Televízió TV Torna című műsorában is szerepelt.

Az összesen kilenc olimpián résztvevő szakembert a koronavírus miatt kórházban ápolták, itt érte a halál április 10-re virradóra.

Bérczi István 1945. július 1-jén született Nagycenken. Versenyzőként legjobb eredményét az 1972-es müncheni olimpián érte el, ahol csapattal a 8. helyen végzett. Az 1968-as ötkarikás játékokon bicepszszakadás miatt nem indult. Többszörös magyar bajnok volt, 1967-ben az év tornászának is megválasztották.

1975-től vett részt a Magyar Televízió TV torna című műsorában, ahol Müller Katalinnal közösen több mint másfél évtizeden keresztül invitálták egy kis esti tornára a nézőket.

Civil foglalkozását tekintve közlekedésmérnök volt, továbbá dolgozott a TF-en, 1985-től pedig nemzetközi pontozóbíró lett. Összesen nyolc olimpián vehetett részt a zsűri tagjaként, így a magyar torna több olimpiai aranyérmet is a helyszínen élhette meg. 2016-ban, a riói ötkarikás játékokon fejezte be nemzetközi karrierjét, azóta már csak hazai versenyeken bíráskodott.

Címlapról ajánljuk
Épp most tolják be a rettegett kínai falovat Európába, magára hozza a bajt az autóipar

Épp most tolják be a rettegett kínai falovat Európába, magára hozza a bajt az autóipar

Komoly kihívást jelent az európai autógyártók számára a kínai márkák előretörése, ráadásul az egyik legnagyobb problémájuk most éppen kapóra jöhet a kínai riválisoknak. Miközben több nagy európai autógyár is gyenge kihasználtsággal működik, a BYD, a Chery, a Dongfeng és más kínai szereplők egyre intenzívebben keresik a helyi gyártási lehetőségeket Európában. A vámokkal fékezni próbált kínai terjeszkedés így új formát ölthet, és a kínai márkák már nemcsak exporttal, hanem az európai üzemekből támadhatják tovább a kontinens autópiacát, sokszor éppen azoknak a nyugati gyártóknak a kapacitásait használva, amelyekkel versenyeznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×