Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
Nyitókép: UEFA.com

Több mint félmilliárd eurót fizet vissza az UEFA

Azt még nem tudni, ebből mennyit vállal a szervezet veszteségként.

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) 575 millió eurót (207,3 milliárd forintot) fizet vissza a közvetítési jogdíjakból amiatt, hogy a Bajnokok Ligája és az Európa-liga félbeszakadt a koronavírus-járványban.

A szervezet erről kedden tájékoztatta az érintetteket, kiemelve, hogy eredetileg 2,55 milliárd eurót (919,6 milliárd forint) osztott volna szét a résztvevők között a 2019-2020-as szezonban, ez az összeg csökken most le - közölte a 250 klubot érintő lépést kedden online értekezleten Andrea Agnelli, az európai futballklubokat tömörítő szövetség (ECA) elnöke.

A pandémia miatt a Bajnokok Ligája és az Európa-liga márciusban félbe szakadt, majd augusztusban folytatódott semleges helyszíneken - Lisszabonban, illetve Németországban -, de a megszokotthoz képest kevesebb mérkőzéssel, mivel néhány nyolcad-, illetve az összes negyed- és elődöntőben csak egymeccses párharcokat rendeztek.

Az egyelőre nem tisztázott, hogy az UEFA a kieső bevételt a kluboknak visszaosztásra szánt összegből vonja-e le, vagy a szervezet magára vállalja a veszteséget, illetve annak legalább egy részét.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

David Beckham: „Hála Istennek, szerződtettem a világ legjobb futballistáját”

„Hála Istennek, szerződtettem a világ legjobb futballistáját” – hálálkodott a Mindenhatónak és veregette meg egyben a saját vállát David Beckham, az Inter Miami résztulajdonosa, miután csapata a Vancouver ellen megnyerte a Major League Soccer, a tulajdonképpeni észak-amerikai bajnokság nagydöntőjét. Lionel Messi két gólpasszal segítette győzelemhez a floridai csapatot.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Éjszakai, összehangolt légicsapást mértek az orosz erők a közép-ukrajnai Kremencsuk infrastruktúrájára, ami kiterjedt áram- és vízkimaradásokat okozott – közölte vasárnap Vitalij Maleckij polgármester. Az orosz légvédelem vasárnap 77 ukrán drón megsemmisítéséről számolt be. Szombaton az ukrán elnök Donald Trump különmegbízottjával tárgyalt telefonon. Szintén tegnapi hír, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×