Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Torino, 2018. október 2.Paulo Dybala, az olasz Juventus játékosa ünnepel, miután megszerezte csapata első gólját a svájci Young Boys együttese ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája második fordulójában, a H csoportban játszott mérkőzésen a torinói Allianz Arénában 2018. október 2-án. (MTI/EPA/Peter Schneider)
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Schneider

Az olasz futball is kupamérkőzésekkel folytatódik – megvan, mikor!

Hivatalossá vált az olasz labdarúgás „újrakezdésének” dátumsora. Az első állomást az Olasz Kupa elődöntője, majd döntője, a másodikat a Serie A folytatásra jelenti.

A Coppa Italia elődöntőjére június 13-án kerül sor, mindkét párban a második mérkőzéseket játsszák, majd az első felvonásban a Napoli idegenben 1-0-ra verte az Intert, míg a Milan és a Juventus 1-1-re végzett. A továbbjutók június 15-én mérkőzésnek majd a döntőben.

A tervek szerint a bajnokság június 20-án, egy csonka fordulóval, az elmaradt mérkőzések pótlásával folytatódik, a pontos programról még ma tárgyal a Serie A képviselőinek tanácsa. Az első lejátszandó a 25. forduló lenne, amelyben az északi csapatok már nem tudtak játszani a koronavírus-járvány miatt. Akkor a következő mérkőzések maradtak el: Atalanta–Sassuolo, Verona–Cagliari, Inter–Sampdoria és Torino–Parma.

Ezt követően a 27. fordulót rendeznék, mégpedig a hét közepén (június 23-24.), ebbe már rangadó is esik: Atalanta–Lazio.

A további tervezett menetrend: a 28. hét június 27–28-án, a 29. hét június 30– július 1-jén, a 30. hét július 4-5-én, a 31. hét július 7–8-án, a 32. hét július 11–12-én, a 33. hét július 14–15-én, 34. hét július 18–19-én, 35. hét július 21–22-én, 36. hét július 25–26-án, 37. hét július 28–29-én és az utolsó forduló augusztus 1-2-én.

Ez megfelelne az UEFA ajánlásának, és lehetővé tenné a Juventus, a Napoli, az Atalanta, az Inter és az AS Roma számára, hogy augusztus 4-től részt vegyenek a Bajnokok Ligájában és az Európa-ligában.

Címlapról ajánljuk
100 éves a Micimackó: bekerült egy kiskutya is a sztoriba

100 éves a Micimackó: bekerült egy kiskutya is a sztoriba

Alan Alexander Milne angol író olyan mesevilágot teremtett az 1926-ban megjelent Micimackó című könyve által, amely még ma is meghatározó a gyermekirodalomban. „Mici” egyébként nem más, mint Karinthy Frigyes testvére, Emília, aki a nyersfordítást végezte – ez is elhangzott a beszélgetésünkben Lovász Andreával, a Móra Kiadó főszerkesztőjével.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×