393
366.3
66129.26
Gaber Matej (b), Pena Jorge Maqueda (b3), a Szeged és Borut Mackovsek (b2), a Veszprém játékosa a férfi kézilabda NB I-ben játszott MOL-Pick Szeged-Telekom Veszprém mérkőzésen a szegedi Városi Sportcsarnokban 2019. március 17-én. A címvédő Szeged 25-23-ra győzött.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Otthon is legyőzte a Veszprémet a Szeged

A címvédő Szeged házigazdaként 25-23-ra legyőzte a Veszprémet a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

A szegediek egy, a 25-szörös bajnok veszprémiek viszont már hat pontot veszítettek a bajnokságban. A májusi döntőben az első helyezett játszhatja hazai pályán a visszavágót, vagyis kedvezőbb helyzetben lesz. Az erőviszonyok alapján a dunántúliaknak már csak matematikai esélyük van megelőzni a csongrádiakat.

A két csapat októberi, veszprémi meccsét a Szeged nyerte 32-27-re.

MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém 25-23 (10-10)
gólszerzők: Sostaric 6, Zsitnyikov 4, Sigurmannsson, Bánhidi 3, Bombac, Källman, Balogh Zs. 2-2, Maqueda, Gaber, Canellas 1-1, illetve Ilic, Manaszkov 5-5, Mahé, Nagy L., Gajic 3-3, Lékai, Nilsson 2-2

A hazaiak közül a spanyol jobbszélső Pedro Rodríguez, a szlovén balátlövő Nik Henigman, és a cseh jobbátlövő Stanislav Kasparek hiányzott, a vendégeknél pedig a balátlövő Jamali Iman, a szlovén jobbszélső Gasper Marguc, a horvát balszélső Manuel Strlek, és a dán beálló René Toft Hansen nem játszhatott.

A rangadón eleinte felváltva vezettek a csapatok, majd a Veszprém több mint tíz percig nem talált a hálóba, de ezt a Szeged nem tudta kihasználni, mert kilenc percig nem tudott gólt szerezni. A szünetben döntetlen volt az állás (10-10), majd a címvédő a második félidő elején egy 5-1-es sorozattal ismét előnybe került.

A 42. percben 16-13-nál David Davis veszprémi vezetőedző időt kért, majd csapata egyenlített, de mivel a hajrában több támadást is elhibázott, ismét kikapott nagy riválisától, és november 10. után veszített megint tétmérkőzést.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője a lefújás után úgy fogalmazott, a felkészülés során elsősorban védekezésben léptek előre.

"Kiváló meccset láthattak ma a szurkolók. Az első félidőben jobban védekeztünk, a második játékrészre elfáradtunk. Az újévben ez volt az első olyan meccsünk, amelyen megmutattuk, mire vagyunk képesek" - jelentette ki, hangsúlyozva, azért játszottak jobban, mert egész héten csak erre a találkozóra készülhettek.

David Davis, a Veszprém vezetőedzője szerint nehéz napokon vannak túl a játékosai:

"Nehéz meccs volt a mai, ahogyan az egész hetünk, mert Tatabányán is pályára léptünk. Megpróbáltunk felkészülni, de a Szeged jobb és koncentráltabb volt, jobban hitt a sikerben" - magyarázta.