eur:
402.78
usd:
349.48
bux:
98560.68
2025. június 20. péntek Rafael
Nyon, 2015. október 18.Magyarországnak és ellenfelének, Norvégiának az angol neve olvasható egy kivetítőn, jobbról az Eb trófeája áll a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság pótselejtezőinek sorsolásán az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA nyoni székházában 2015. október 18-án. (MTI/EPA/Jean-Christophe Bott)
Nyitókép: JEAN-CHRISTOPHE BOTT

A vasárnap dél döntő lehet a magyar futballválogatott sorsát illetően

Dublin a remények városa. A legtöbb európai országban játszanak ugyan bajnoki labdarúgó-mérkőzéseket a hétvégén, a fókusz az ír fővároson van, ahol vasárnap rendezik a 2020-as Európa-bajnokság sorsolását.

A városba repülővel érkezőket (elég sokan vannak…) már a kilépéskor az UEFA pultja fogadja, még a turisták is vetnek rá egy pillantást, akad, aki rövid esélylatolgatásba kezd, igaz, a Bajnokok Ligáját illetően. Az nem a mi terepünk, az Európa-bajnokság igen. A labdarúgó kontinensbajnokságok végjátékainak történetében először várunk úgy egy sorsolást, hogy Budapest is a rendezők között van, de csak egyik helyszínként. Az első Eb-döntő hatvanadik évfordulójának tiszteletére az UEFA az összeurópai rendezés mellett döntött, ennek vagyunk mi a kedvezményezettjei.

Ez ellenben nem jelent automatikus részvételt is, azt ki kell harcolni a selejtezőkön. A huszonnégy csapatos mezőnyből húsz az Eb-selejtezőkön jut ki, nincs garantált helye még a címvédő portugáloknak sem. Immár nincs pótselejtező, a csoportharmadikoknak más esély kínálkozik, de nem az Eb-selejtezős helyük, hanem az idei őszi NL-szereplés alapján kerülhetnek oda. További négy hely a Nemzetek Ligája 2020-as osztálydöntőjében kel el.

A Nemzetek Ligája A osztályában csoportgyőztes négy válogatott, az angol, a holland, a portugál és a svájci jövő júniusban vív majd négyesdöntőt az új sorozat serlegéért, ez annyiban érinti most az Eb-sorsolást, hogy e négy gárda biztosan ötös csoportba kerül majd.

Az UEFA a húsz továbbjutó helyért tíz csoportot alakít ki, ezekből kettő-kettő jut ki a páneurópai tornára.

A mi válogatottunk a sorsolás előtt a negyedik kalapba került, azaz az első, a második, a harmadik és az ötödik kalapból biztosan, a hatodikból elképzelhetően kap egy ellenfelet. Ilyenkor szokás álomcsoportot és halálcsoportot kalkulálni, nekünk például tetszene ellenfélnek a lengyel, a walesi, a finn vagy a szlovák, s a gibraltári válogatott, s jelentsük ki magabiztosan, a hatodik kalap csapatai nem jelentenének gondot. (Még ha ott is van köztük Andorra.)

Minden válogatott, amelyik a továbbjutást célozza meg, s nem a második kalapba került, a németeket akarja elkerülni, ha a lengyeleken kívül bárki összekerül velük az első kalap csapatai közül, szinte lehetetlenné teszi a továbbjutást a középmezőny csapatainak. Egy portugál, német, török, macedón ellenfélsor szörnyű lenne…

Persze, mindez, egyelőre csak játék. Minden kiderül vasárnap egy óráig. S aztán lehet várni a márciusban kezdődő selejtezőket.

Címlapról ajánljuk

Magyarics Tamás: nehéz helyzetben Donald Trump, fontos döntést kell meghoznia

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy megtámadja-e Iránt, vagy sem – közölte a Fehér Ház szóvivője. Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint az amerikai elnöknek bel- és geolpolitikai, valamint energiaellátási szempontokat is mérlegelnie kell a beavatkozás kapcsán.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Trump végső határidőt adott Iránnak, nukleáris katasztrófa fenyeget – Pénteki percről percre híreink az Irán-Izrael háborúról

Trump végső határidőt adott Iránnak, nukleáris katasztrófa fenyeget – Pénteki percről percre híreink az Irán-Izrael háborúról

A Fehér Ház június 19-én jelentette be, hogy Donald Trump hamarosan döntést hoz arról, hogy az Egyesült Államok mit lép Iránnal kapcsolatban. Karline Leavitt szóvivő annyit konkretizált, hogy legkésőbb két hét múlva minden kiderül, eddig dönt az amerikai elnök a beavatkozásról. Dmitrij Medvegyev 2008 és 2012 között volt Oroszország első embere, és máig befolyásos szerepelőként jelenik meg a médiában. Ezúttal a Jeruzsálem és Teherán között zajló háborút értékelte, elsősorban abból a szempontból, hogy milyen következményekkel járhat az izraeli légierő bombázása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×