Infostart.hu
eur:
362.91
usd:
311.12
bux:
151360.28
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia
Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya magyaráz a játékosoknak a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság női tornájának csoportkörében Törökország ellen játszott mérkőzésen 2018. július 15-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Faragó Tamás: lassan a férfi szakág tanulhat a női pólósoktól

A csapategység és mentális erő volt a kulcsa a magyar női vízilabda-válogatott 10-9-es győzelmének – hangsúlyozta az olimpiai és világbajnok Faragó Tamás, az InfoRádió állandó sportági szakértője. Hozzátette: a magyar férfi együttesre kemény csata vár ma 17 órától a szerbek elleni negyeddöntőben.

Elsősorban a mentális erő, a csapategység és a egyéni képességek segítették hozzá a győzelemhez a női vízilabda-válogatottat az olaszok ellen – vélekedett Faragó Tamás.

„Ezek a játékosok tudnak vízilabdázni, ráadásul olyan lányokról van szó, akik szívesen tanulnak a fiúktól sok-sok mindent, és a magyar vízilabda erejét bizonyítják” – fogalmazott.

Az olimpiai és világbajnok Faragó Tamás hozzátette: előbb-utóbb a férfi szakág tanulhat tőlük, mivel ők „szorgalmasabbak, tanulékonyabbak, és képesek arra, hogy döntő helyzetekben az igazi tudásukat bebizonyítják”.

„Bárkitől ki tudunk kapni és bárkit le tudunk győzni” – értékelte Faragó Tamás a női vízilabda-válogatottat. A hollandokkal játszott szerdai elődöntőben is győzelmi eséllyel indul a magyar csapat. A hollandiai vízilabda más erőt képvisel:

180-190 centis, 80-90 kilós versenyzők mennek medencébe

– emelte ki a szakértő. „Azt szoktuk mondani, hogy a szoros emberfogás egyetlen ellenszere a vízszintes testhelyzet, tehát még több mozgás, még több küszködés és még több szellemiség szükséges ahhoz, hogy a hollandokat legyőzzük.

A férfi vízilabda-válogatott egyetlen esélyét a klasszisok átlagon felüli teljesítménye jelenti a szerbek ellen játszott mérkőzésen. Elsősorban védekezésben kell eredményesen dolgoznia a csapatnak – tette hozzá Faragó Tamás.

„A védekezés a támadás alapja”

– fogalmazott.

A magyar férfi vízilabda-válogatott ma 17 órától a szerbek elleni negyeddöntőben száll vízben a barcelonai kontinensviadalon.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×