392.27
366.85
67039.3

A Real Madrid Ronaldo vezérletével történelmi vereséget mért a Juventusra

Mindkét vendégcsapat győzött a labdarúgó BL kedd esti negyeddöntőjében. A Real Madrid történelmi vereséget (3-0) mért a Juventusra, a Bayern München 2-1-re nyert Sevillában.

2018.04.03. 20:51

Juventus–Real Madrid 0-0

A Juve kezdőcsapata:Buffon – De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Alex Sandro – Douglas Costa, Bentancur, Khedira, Asamoah – Dybala, Higuaín. A Real Madrid ugyanazzal a tizeneggyel kezd, mint a tavaly tavaszi döntőben: Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Casemiro, Kroos – Modric, Isco – Benzema, Cristiano Ronaldo.

2018.04.03. 20:52

Juventus–Real Madrid 0-1

A 3. percben vezetést szerzett a Real Madrid, Marcelo kiugratta a bal szélen Iscót, akinek belőtt labdáját Cristiano Ronaldo remek mozdulattal küldte Buffon kapujába. Pedig nem akarta, hogy Isco kezdjen…

2018.04.03. 20:57

Sevilla–Bayern München 0-0

A spanyolok alaptizenegye: Soria – Jesús Navas, Kjaer Lenglet, Escudero – N'Zonzi, Pizarro, Sarabia, Mudo Vázquez – Correa, Ben Yedder. Bayern: Ulreich – Kimmich, Hummels, Boateng, Bernat – Thiago, Javi Martínez, Vidal – Müller, Ribéry – Lewandowski.

2018.04.03. 20:58

Az első tíz perc inkább a bajoroké volt, de még nem lendültek bele a csapatok.

2018.04.03. 21:10

Bal oldali beadás után Higuaín nyolc méterről jól küldte kapura a labdát, Navas óriási bravúrral védett.

2018.04.03. 21:12

Ben Yedder még elvétette a labát, Sarabia már közelről, tiszta helyzetből lőhetett, de hibázott.

2018.04.03. 21:23

Sevilla–Bayern München 1-0

Most már vezetnek a spanyolok, Sarabia a következő helyzetét már kihasználta.

2018.04.03. 21:24

Toni Kroos 23 méteres, nagy lövése után a keresztlécről pattant ki a labda.

2018.04.03. 21:30

A 43. perc Modric 22 méterre a saját kapujától felrúgta Dybalát. Az argentin nem tudta átlőni a sorfalon a szabadrúgást.

2018.04.03. 21:34

Sevilla–Bayern München 1-1

Nagyon fontos gólt szerzett a Bayern, a Vidal helyére beállt James és Ribéry akciója után Jesus Navasról a saját kapujába került a labda. A francia nem igazán tehetett róla, hogy „gólpasszt” adott, ritka balszerencsés volt a Sevilla.

2018.04.03. 21:53

Cristiano Ronaldo majdnem megszerezte a másodikat, de kevéssel a kapu mellé lőtt.

2018.04.03. 21:58

Az 55. percben Dybala újabb kapu közeli szabadrúgást harcolt ki. Sergio Ramos sárga lapot kapott, nem játszhat a visszavágón. Az argentin 21 méteres lövése után a sorfalról a labda az erdetivel ellentétes sarok felé pattant, szerencséje volt a Madridnak, hogy nem lett gól.

2018.04.03. 22:01

Az első csere, Benzema helyett Lucas Vázquez került pályára.

2018.04.03. 22:05

A második félidőben a bayern uralja a játékot, a Sevilla kevésbé agresszív.

2018.04.03. 22:08

Juventus–Real Madrid 0-2

A 64. percben Chiellini és Buffon nem értette meg egymást, a védő elrúgta a kapus mellet a labdát. Ronaldo az alapvonal közelében elérte, beadott Lucas Vázqueznek, akinek lövését Buffon a levegőben úszva kiütötte. Dani Carvajal vissza tudta tenni a labdát, Cristiano Ronaldo pedig 13 méterről a bal alsó sarokba ollózta a labdát.

2018.04.03. 22:09

Dybala éppen olyan felelőtlen volt, mint Cuadrado a cardiffi döntőben, megkapta a második sárga lapját, emberelőnyben a Madrid. Ráadásul a Juve elveszítette a visszavágóra leggólerősebb csatárát.

2018.04.03. 22:11

Sevilla–Bayern München 1-2

Thiago Alcantara vezetést szerzett a bajoroknak, a játék képe alapján teljesen megérdemelten. Lehet, hogy az UEFA ezt is öngólnak jelöli majd, Escuderóról került a kapuba a labda.

2018.04.03. 22:12

Allegri kettőt cserélt, Asamoah és Douglas Costa lement, Mandzukic és Matuidi beállt.

2018.04.03. 22:16

Juventus–Real Madrid 0-3

Marcelo, Isco, Marcelo, Cristiano Ronaldo és újra a leshatárról kilépő Marcelo volt a labda útja, a brazil átgyötörte a labdát Buffon fölött, aztán egy méterről belőtte. Alighanem eldőlt minden.

2018.04.03. 22:17

Khedira helyére beállt Cuadrado. A másik oldalon Iscót Marco Asensio váltotta.

2018.04.03. 22:24

Modric lement, de marad két horvát a pályán, Kovacic állt a helyére. Mandzukic a másik oldalon.

2018.04.03. 22:30

Cristiano Ronaldo ezúttal Kovaciccsal rugatott majdnem gólt, de a labda kipattant a lécről.

2018.04.03. 22:32

A portugál még megkínálta a rövid saroknál Buffont, a kapus szépen védett.

2018.04.03. 22:35

Már senki sem tölt, csak tüzel. Cristiano Ronaldo kihagyott egy ziccert, majd Higuaín nagy lövését kivédte Keylor Navas.

2018.04.03. 22:38

Juventus–Real Madrid 0-3, Sevilla–Bayern München 1-2

Vége mindkét mérkőzésnek, a papírforma alapján a visszavágók formalitásnak tűnnek. Igaz, a nyolcaddöntőben a Juventus és a Sevilla is győzött idegenben…

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.