361.89
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Kun Agüero mesterhármasával a City legyőzte a túl könnyed Bayernt

Az esti BL-mérkőzések 90. percéig úgy tűnt, csak a portugál Sporting tud nyerni a hazai csapatok közül, vagy még az sem. Ám akkor jött Agüero, aki egyik legjobb barátjához, Lionel Messihez hasonlóan mesterhármast szerzett a nap során. A Man City legyőzte a Bayernt.

A CSZKA  Moszkva és az AS Roma 1-1-es döntetlenjével kezdődött a labdarúgó BL mai játéknapja. A Porto 3-0-ra nyert Boriszovban.

A Chelsea a második percben vezetést szerzett Gelsenkirchenben. John Terry küldte a kapuba a labdát. Schalke-Chelsea 0-1
Mezőnyjátékkal telt az első negyedóra Manchesterben, a City és a tartalékos Bayern csatájában. Az angolok lelkesek, nekik nagyon jól jött a moszkvai döntetlen.
Vezet a Sporting CP a Maribor ellen: Ales Mejacról a saját kapujába került a labda. Sporting CP-FK Maribor 1-0
Agüero tizenegyesgóljával vezet a Manchester City. A büntető előtt szabálytalankodó Mehdi Benatia piros lapot kapott. Manchester City-Bayern 1-0
Luis Suárez góljával vezet a Barcelona Cipruson. APOEL-Barcelona 0-1
Kétgólos előnybe került a Chelsea, miután Willian is a kapuba talált. Schalke-Chelsea 0-2
Xabi Alonso szabadrúgásból bevette a City kapuját, ez az eredmény már nem igazán jó az angoloknak. Manchester City-Bayern München 1-1
Lavezzi előkészítése után Cavani megszerezte a vezetést a Parc des Princes-ben. PSG-Ajax 1-0
Messi újabb gólrekordja: megszerezte a 72. gólját a BL-ben. Amszterdamban utoléárte Raúlt, Nicosiában meg is előzte. APOEL-Barcelona 0-2
Percek alatt fordított a Bayern: Boateng ívelése után Lewandowski az angol kapuba fejelt. Manchester City-Bayern München 1-2
Gólgazdag volt félidő vége Lisszabonban. Nani növelte az előnyt, de a balhátvéd Jefferson öngólja után felcsillant némi remény a szlovénok számára. Sporting-Maribor 2-1
Kirchhoff öngólja meghozta azt, ami már percek óta érett: háromgólos vezetésre tett szert a Chelsea. A Schalke enél a gólnál ömagát verte meg. Schalke-Chelsea 0-3
Tovább javult a rekord: Messi újabb gólt szerzett Nicosiában. APOEL-Barcelona 0-3
Az Ajax kicsit izgalmasabbá tette a párizsi mérkőzést, noha már csak a harmadik helyért küzd a csoportban. Davy Klaassen kiegyenlített. PSG-Ajax 1-1
Az eddig gyengélkedő baszkok vezetnek Ukrajnában. Mikel San José a gólszerző. Sahtar-Athletic Bilbao 0-1.
A Schalke teljesen összezuhant. Didier Drogba góljával: Schalke-Chelsea 0-4
Ramires még nem lőtt eddig gólt Gelsenkichenben, most már igen. Schalke-Chelsea 0-5
Felbosszantotta az Ajax a PSG-t. Ibrahimovic (korábbi klubjának) és Cavani is lőtt gyorsan egy-egy gólt. PSG-Ajax 3-1
Egy eladott labdából indulva a Man City végigvitte a támadást, s Agüero kiegyenlített. Man City-Bayern München 2-2
Előbb Rafinha, majd Guilherme kapott piros lapot Nicosiában, mindkét csapat tíz főnyire fogyott. Messi ellenben a pályán - a bajnoki mesterhármas után a BL-ben is mesterhármast szerzett, négy napon belül. APOEL-Barcelona 0-4
Mesterhármas a Bayern ellen, Sergio Agüero, Boateng hibája után, újabb gólt lőtt. Manchester City-Bayern München 3-2
Egy mérkőzésből még nagyon sok hátra van: a világítótestek meghibásodása miatt akkor kezdődött a második félidő Lisszabonban, amikor a többi meccset már lefújták.
Véget ért a maratoni meccs Lisszabonban, 3-1-re nyertek a portugálok.

BATE-FC Porto 0-3
A csoport állása: 1. FC Porto 13, 2. Sahtar 8, 3. Athletic Bilbao 4, 4. BATE 3.

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják