362.71
0
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

US Open - Nisikori Djokovicot legyőzve a döntőben!

Óriási meglepetésre a japán Nisikori Kej négy szettben legyőzte a világelső szerb Novak Djokovicot az amerikai nyílt teniszbajnokság szombati első elődöntőjében.

Nisikori a sportág történetének első férfi ázsiai játékosa, aki Grand Slam-döntőt játszhat.

A tizedik helyen kiemelt japán versenyző kiválóan kezdte a találkozót és 6:4-re megnyerte az első szettet, a folytatásban azonban úgy tűnt, sokat kivett belőle, hogy az ezt megelőző két mérkőzésén is ötszettes csatára kényszerült. Ennek eredményeképpen Djokovic könnyedén húzta be a második játszmát, a harmadikban azonban Nisikori többször is túlesett a holtponton, az egyik játékban riválisa négy bréklabdáját is hárította, majd végül a rövidítésben is diadalmaskodott. A negyedik szettre Djokovic fejben elfáradt, a japán pedig önkívületben teniszezett és 2 óra 49 perc alatt megnyerte az összecsapást.

Nisikori a fináléban az ötszörös bajnok svájci Roger Federer és a horvát Marin Cilic párharcának továbbjutójával találkozik.

Eredmények:
férfiak, elődöntő:
Nisikori (japán, 10.)-Djokovic (szerb, 1.) 6:4, 1:6, 7:6 (7-4), 6:3Nisikori a sportág történetének első férfi ázsiai játékosa, aki Grand Slam-döntőt játszhat.

Eredmények:
Nisikori (japán, 10.)-Djokovic (szerb, 1.) 6:4, 1:6, 7:6 (7-4), 6:3

Rendkívüli belpolitikai vihar lett egy atomerőműves cikkből Németországban

A havonta megjelenő, elemzésekre, illetve háttérjelentésekre összpontosító népszerű Cicero című magazin azt állította, hogy az atomerőművek egy évvel ezelőtti végleges leállításáról született döntés meghozatala előtt kulcsfontosságú szakértői információkat hallgattak el az atomenergia alkalmazásának legfőbb ellenzője, a zöldpárti gazdasági miniszter előtt.
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Órákon belül érkezik az adat, ami eldöntheti a forint sorsát

Sorra töri át a vezető devizákkal szemben a fontos szinteket a forint, a magyar idő szerint délután 14 óra 30 perckor érkező amerikai munkaerőpiaci adatok azonban várhatóan ezúttal is komoly elmozdulásokat hoznak a részvény- és devizapiacokon egyaránt, ennek következtében pedig gyorsan változhat a kép a forint esetében is. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.