361.58
68420.93
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Hatot vágtak a zöldek a Megyeri úti liláknak

Az OTP Bank Liga első tavaszi fordulójának szombati játéknapján a listavezető Győr az utolsó percben szerzett góllal nyert Kaposváron. A bajnoki címvédő Loki gól nélküli döntetlent játszott Kecskeméten. A Haladás hátrányból fordított két tizenegyes-góllal a sereghajtó Siófok ellen. A Paks hatgólos újpesti győzelme az egész eddigi 2012-2013-as idény egyik legnagyobb meglepetése.

A listavezető Győr a télen visszatért Tarmo Kink hajrában szerzett góljával 2-1-re győzött Kaposváron. A vendégek sikerükkel kihasználták a második helyezett MTK vereségét és a harmadik Debrecen döntetlenjét, így 9 illetve 11 pontra növelték előnyüket két legfőbb üldözőjükkel szemben. Az első félidőben a Kaposvár meglepte az éllovast.

A házigazdák csapata bátran, harcosan futballozott és irányította a játékot. A szünet után sokat javult a győriek játéka, a Kink, Andric páros beállítása pedig később döntőnek bizonyult. A somogyiak 0-1-ről még egyenlíteni tudtak, a hajrában aztán az észt Kink egy látványos emeléssel megszerezte az ETO győztes gólját. A látottak alapján a hazaiak rászolgáltak volna a döntetlenre.

A címvédő Debrecen gól nélküli döntetlent ért el Kecskeméten. Az első félidő legnagyobb eseményét Dzsudzsák Balázs megjelenése okozta, aki aláírásokat osztogatott a gyerekeknek. A szünetig egyetlen komoly gólhelyzetet sem tudtak kialakítani a csapatok. A folytatásra a KTE nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, élvezetesebbé vált a mérkőzés, de komoly gólszerzési lehetőség csak Sidibe előtt adódott, aki közelről méterekkel mellé lőtt, így maradt a döntetlen a lefújásig.

A Haladás hazai pályán egygólos hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a sereghajtó Siófokot. Erősen idény eleji formában kezdtek a csapatok, bő harminc perc telt el, mire élvezhető futballt láthatott a közönség. A helyzeteket a Haladás dolgozta ki, mégis - némileg váratlanul - a Siófok szerzett vezetést.

A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A Haladás ugyan két büntetővel fordítani tudott, de a játék képe alapján igazságosabb eredmény lett volna a döntetlen a nagyon alacsony színvonalú találkozón.

Az Újpest kiütéses, 6-0-s vereséget szenvedett szombaton a vendég Pakstól a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában. A vendégek hat góljából Lázok János négyet szerzett. A Paks korán vezetést szerzett és emberelőnybe került: Chema Antón - utolsó emberként elkövetett szabálytalanságáért - piros lapot kapott, a Paks pedig 11-eshez jutott.

Ez alapvetően meghatározta a meccs további alakulását, ugyanis a vendégek - érvényesítve létszámfölényüket - sokkal jobban és veszélyesebben futballoztak, melynek köszönhetően sima, hatgólos győzelmet arattak.
KTE-PHOENIX MECANO-DVSC-TEVA 0-0
Kecskemét, 2000 néző. Jv.: Vad II.
KTE-PHOENIX MECANO: Antal - Koszó, Póti, Vaskó, Forró - Vukasovics, Patvaros, Pekár (Diaz, 82.), Bertus (Szavics, 74.) - Rajczi (Yannick, 65.), Burgos
DVSC-TEVA: Verpecz - Nagy, Simac, Mészáros, Korhut - Bódi, Ramos, Czvitkovics, Szakály (Ferenczi, 76.) - Rezes (Sidibe, 83.), Pölöskei (Szécsi, 65.)

ÚJPEST FC-MVM PAKS 0-6 (0-3)
Szusza Ferenc Stadion, 2000 néző. Jv.: Becséri
ÚJPEST FC: Balajcza - Vermes, Szélesi, Chema Antón, Iandoli - Proesmans (Mihajlovics, 36.), Remili (Lázár B., 69.), Vasziljevics, Christ, Simon K. (Stanisavljevic, 46.) - Kabát
MVM PAKS: Németh G. - Sifter, Fiola, Éger (Heffler N. 74.), Szabó J. - Könyves (Kovács G., 54.), Báló, Bartha, Lázok - Eppel (Vayer, 59.), Tököli
Gólok: 0-1 Lázok (16., 11-esből), 0-2 Lázok (36.), 0-3 Tököli (39.), 0-4 Lázok (71.), 0-5 Tököli (78.), 0-6 Lázok (82.)
Kiállítva: Chema Antón (14.)

HALADÁS-FGSZ SIÓFOK 2-1 (0-1)
Szombathely, 2427 néző. Jv.: Oláh
HALADÁS: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Fehér Z., Devecseri (Búrány, 82.) - Simon Á. (Németh M., 46.), Radó, Iszlai, Halmosi - Andorka (Gyurján, 58.), Nagy I. G.
FGSZ SIÓFOK: Kurucz - Fehér Zs., Tímár, Takács Z., Fejes - Pál Sz., Windecker (Horváth B., 83.), Melczer V. (Nyári, 72.), Kecskés, Nagy T. - Máté J.
Gólok: 0-1 Nagy T. (39.), 1-1 Iszlai (71., 11-esből), 2-1 Halmosi (75., 11-esből)
Kiállítva: Iszlai (73.), illetve Takács Z. (70.)

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI-GYÕRI ETO FC 1-2 (0-0)

Kaposvár, 2000 néző. Jv.: Szabó Zs.
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI: Hajdúch - Kovács O., Hegedűs, Bank - Pavlovic (Bőle, 75.), Pedro, Safaric, Horváth T., Balázs B. (Waltner, 81.) - Oláh, Haruna (Vrucina, 79.)
GYÕRI ETO FC: Sztevanovics - Takács Á., Lipták, Had, Völgyi - Koltai (Andrics, 58.), Pátkai (Pilibaitis, 85.), Kamber, Trajkovics, Varga R. - Strestik (Kink, 52.)
Gólok: 0-1 Andrics (65.), 1-1 Oláh (77.), 1-2 Kink (90.)

PMFC-MATIAS-MTK BUDAPEST 2-1 (2-1)