Infostart.hu
eur:
382.34
usd:
324.36
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

A szerbeket is legyőzte a Mocsai-csapat

A románok felett aratott szombati, balatonfüredi siker után a szerbeket is legyőzte a januári, spanyolországi világbajnokságra készülő férfi kézilabda-válogatott a Veszprémben rendezett vasárnapi mérkőzésen.

Az Európa-bajnoki ezüstérmes vendégek kezdtek jobban, elhúztak 4-1-re, utána viszont feljött Mocsai Lajos szövetségi kapitány olimpiai negyedik helyezett együttese, amely a vezetést is átvette. A félidei szünetre azonban a rivális előnye mellett (17-18) vonulhattak el a csapatok.

A második félidőben ugyanakkor már csak rövid ideig tudták tartani a lépést a szerbek, akik 22-19-re elléptek a játékrész elején, ám a vendéglátó együttes egy öttalálatos sorozattal 24-22-re fordított. Átmenetileg a vendégek egygólnyira visszazárkóztak, 26-24 után azonban a magyar csapat ellenállhatatlannak bizonyult. Szebbnél szebb megoldásokkal fokozatosan nőtt az előny, s főképpen a nyolcszor is eredményes Harsányi Gergely, a hétszer betaláló átlövő, Nagy Kornél és az irányításban is jeleskedő Nagy László - valamint a kapuban remeklő Miler Roland - révén nyolc góllal elléptek a válaszra képtelenné vált ellenféltől (35-27). A végére kissé kiengedő magyarokkal szemben valamelyest faragtak ugyan a hátrányból a szerbek, így is roppant sima - és a vb szempontjából is biztató - hatgólos hazai siker született.

Eredmény:
Magyarország-Szerbia 37-31 (17-18)
----------------------------------
a magyar góldobók: Harsányi 8 (5-öt büntetőből), Nagy K. 7, Lékai 5, Nagy L. 4, Mocsai 3, Putics 3, Vadkerti 2, Zubai 2, Ancsin 1, Iváncsik G. 1, Krivokapics 1

Korábbi eredmények:
Magyarország-Románia 33-27
Szerbia-Románia 29-23

A háromcsapatos tornát a magyar válogatott nyerte.

A felkészülés folytatásaként januárban Lengyelország, Csehország és Szlovákia nemzeti együtteseivel találkozik a gárda. A világbajnokság 12-én kezdődik Madridban.

Címlapról ajánljuk
Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

A vevők eltolták vásárlási szándékaikat, amit megérez az autóipar, de ez az időszak arra jó volt, hogy letisztultak a technológiai kérdések – erről beszélt az Inforádió Aréna című műsorában Palkovics László mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos.

Fordulat Németországban az elektromos autóknál

Bár a múlt év végén Brüsszelben ideiglenes csatát nyertek a benzines és a dízel meghajtású autók 2035-től való tiltásának ellenzői, szakértők szerint nem fér kétség ahhoz, hogy az elektromos járműveké a jövő. A német autóipar jövőjét és a klímavédelmet szem előtt tartva a berlini kormány most az új elektromos autók vásárlásának támogatására jelentős összeget irányzott elő.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×