392.17
366.54
67039.3

Ismét KEK-győztes a Fradi

Kettős győzelemmel védte meg címét a Ferencváros a női kézilabda KEK-ben. A magyar együttes 31-30-ra verte a dán Viborgot idegenben.

Az egy héttel ezelőtti dabasi találkozón a magyar együttes minimális különbséggel, 31-30-ra győzött és ahogy Elek Gábor vezetőedző jelezte: már a Viborg fogja a KEK-trófea egyik fülét.

A hazaiak ráijesztettek a Fradira, az 5. percben már 5-2-re vezettek, de felébredtek a vendégek, 5-5-nél utolérték riválisukat, majd - kivédekezve egy emberhátrányt, és remekül élve az azt követő előnnyel - 11-6-ra elhúztak Kovacsicz megugrásainak is köszönhetően. A viborgiak időt kértek - de közben vehemens edzőjüket kiállították -, mert nem erre számítottak, főleg nem ilyen kezdés után. De a kis szünet nem ártott az FTC játékának, ám amikor Tomorit is kiküldték, felzárkózott a skandináv gárda, a vezetés azonban nem forgott veszélyben.

Nagyon kemény és helyenként durva volt a finálé ezen része, gyakorta kiállításokkal próbálták visszafogni az indulatokat a játékvezetők, és sokszor ítéltek büntetőt is.

A félidő hajrája a Viborgé volt, amely mínusz ötről (9-14) mínusz háromra jött fel.

A fordulás után Pastrovics büntetőt fogott, ám hiába volt jó a védekezés, több támadás is kimaradt. Skov vette vállára a Viborgot, majd Jurackot küldték ki, és intő jel volt, hogy a magyar csapat nem tudott élni a lehetőséggel, sőt, elveszítette ezt a kétperces szakaszt.

A dánok az egyenlítésért támadtak már, de labdalopás után Szamoránsky lőtt gólt. Ambramovic kapus is elkapta a fonalat, egyre többször remekelt.

A jó napot kifogó Kovacsicz kiállítását sikerült túlélni, így az utolsó negyedóra 21-20-as Fradi vezetésről indult. A francia bírók sorra ítélték a büntetőket a hazaiak javára, így a 47. percben 21-21 lett.

Fisker ejtésével az 53. percben hosszú idő után ismét a dánok vezettek (25-24), Elek Gábor azonnal időt kért, és visszaküldte a pályára a kezdősort. Ettől jobb lett a játék, és sikerült megint fordítani, de pillanatonként változott a helyzet.

A hajrában Skov és Szádvári tudott eredményes lenni, és a záró perc 29-29-cel kezdődött. Szucsánszki éles helyzetben eredményes volt, a dánok időt kértek, nekik két gól kellett a KEK-győzelemhez. Jurack lövése kijött, akárcsak Szádvárié. Frafjord gyorsan betalált (30-30), ám Zácsik végképp szertefoszlatta a dán reményeket.

A lefújás pillanatában a ferencvárosi szurkolók a pályára özönlöttek - többüket elkapták a biztonsági őrök -, így ünnepelték kedvenceiket.

Az FTC számára még nincs vége a szezonnak, szerdán a Népligetben fogadja a BL-finalista Győrt az NB I döntőjének második mérkőzésén.

Viborg (dán) - FTC 30-31 (12-15)
gól: Skov 9, Frafjord 5, Jurack 5, Gullden 4/3, Varzaru 3, Fisker 2, Ahlm 2/2, illetve Kovacsicz 6, Szucsánszki 6, Szamoránsky P. 5, Zácsik 4, Zivkovic 4/4, Tomori 2, Szádvári 2, Szarka 1, Deáki 1

A párharcot kettős győzelemmel, 62-60-as összesítéssel az FTC nyerte.