392.83
366.85
66949.07

Hatalmas lépést tett London felé a Mocsai-csapat

A magyar férfi kézilabda-válogatott 28-26-ra győzött Macedónia ellen a Svédországban zajló olimpiai selejtező első fordulójában.

Az agresszív védekezés jellemezte összecsapáson az első hét perc a magyaroké, a következő tíz a macedónoké volt. Aztán 6-9 után villámgyorsan 5-1-es rohamot produkált Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese, és végül 15-13-mal várhatta a második félidőt.

A következő negyedóra is jól sikerült, de a macedónok 21-17 után fergeteges hajrába kezdtek, a végjátékban feljöttek egy gólra, ám utolérni nem tudták a magyarokat.

Szombaton a brazilokkal, vasárnap a házigazda svédekkel játszik a csapat, az első két helyezett jut ki az olimpiára.

Magyarország-Macedónia 28-26 (15-13)
Scandinavium, 5004 néző, V: Raluy, Sabroso (spanyol)
gól: Perez 6, Császár 6/1, Krivokapic 4, Gulyás 4, Mocsai 2, Iváncsik G. 2, Katzirz 2, Harsányi 1, Zubai 1, illetve K. Lazarov 7/3, Mojsovski 6, Mirkulovski 4, Mojsoski 4, Stoilov 3, Manaskov 2