361.9
68900.51
2024. május 9. csütörtök Gergely

A Real Madrid, a Bayern és az Inter már csoportelső

A Real Madrid továbbra is százszázalékos, s már biztosan csoportelső. Mint ahogy megnyerte a csoportját (s természetesen ezzel továbbjutott) az Inter és a Bayern München is. A Benfica manchesteri döntetlenje legalább továbbjutást ér, de még lehet, hogy csoportelső is lesz a portugál csapat, amelynek utolsó ellenfele Lisszabonban az Otelul Galati lesz. Az A-D csoport nyolc továbbjutó helyéből négy kelt el. A csoportkör ötödik fordulójának első felét játszották le kedden a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A csoport:

Bayern München (német)-Villarreal (spanyol) 3-1
Napoli (olasz)-Manchester City (angol) 2-1
Az állás: 1. Bayern München 13 pont, 2. Napoli 8, 3. Manchester City 7, 4. Villarreal 0

B csoport:

Trabzonspor (török)- Internazionale (olasz) 1-1
CSZKA Moszkva (orosz)-Lille (francia) 0-2
Az állás: 1. Internazionale 10, 2. Trabzonspor 6, 3. Lille 5, 4. CSZKA Moszkva 5

Az állás: 1. Real Madrid 15, 2. Ajax 8, 3. Lyon 5, 4. Dinamo Zagreb 0

89. perc (22. 24):
Rövid percek alatt két gólt szerzett a Dinamo Zagreb a bernabéuban. Nyilván mindez bombameglepetés lenne 0 ha a horvátok előtte nem kaptak volna hatot. (Real Madrid-Dinamo Zagreb 6-2)

80. perc (22. 25):
Megtáltosodott az Otelul Galati, Antal góljával egy gólra feljött.(Otelul G.-Basel  2-3)

73. perc (22. 18):
Ritka esemény, gólt szerzett az Otelul Galati. Giurgiu szépített 3-1-re Bukarestben (Otelul G.-Basel 1-3)

69. perc (22. 14):
Nem kell izgulnia a Bayern híveinek, Franck Ribéry góla visszaállította a kétgólos különbséget. (Bayern-Villarreal 3-1)

66. perc (22. 11):
Sok a hatos, 66. perc, 6-0. Igaz, nem a hatos, hanem Karim Benzema lőtte a Dinamo Zagreb hálójába. (Real Madrid-Dinamo Zagreb 6-0)

51. perc (21. 51):
Hatvan másodpercen belül két gól az Old Traffordon. Fletcher megszerezte a vezetést. A másik oldalon Aimar azonnal egyenlített. (Manchester United-Benfica 2-2)

50. perc (21. 50):
Guzman góljával szépített a Villarreal a bayern München otthonában (Bayern-Villarreal 2-1)

49. perc (21. 49):
Megvan az ötödik madridi gól is, Callejónnak nagy estéje van, ez már a második gólja. (Real Madrid-Dinamo Zagreb 5-0)

49. perc (21.  49):
Góllal kezdte a félidőt a Napoli, Edinson Cavani növelte a nápolyi és a dél-amerikai gólok számát. (Napoli-Manchester City 2-1)

21. 45:
Megkezdődtek a második félidők.

Félidő mind a hét pályán

35. perc (21. 20):
Tényleg nagy csapat a Manchester City! Legalábbis, ha azt vesszük, hogy rossz játékkal is tud gólt szerezni. A nápolyi San Paolo Stadionban Mario Balotelli egyenlített ki. (Napoli-Manchester City 1-1)

34. perc (21. 19):
Már 3-0 a baselnek Romániában, a svájci válogatott Marco Streller növelte az előnyt. (Otelul G.-Basel 0-3)

30. perc (21. 15):
Dimitar Berbatov kicsit lesgyanús szituációból bár, de fejes góljával kiegyenlítette a Manchester United hátrányát az Old Traffordon. (Manchester United-Benfica 1-1)

25. perc (21. 10):
Nem tartott sokáig az Inter vezetése, Halil Altintop (ikre a Real Madrid játékosa) kiegyenlített. (Trabzonspor-Inter 1-1)

24. perc (21. 09): Mario Gomez megszerezte a csoportszakaszban a hatodik gólját. Spanyol származású az édesapja, ő meg mpst spanyolokat keserít a góljával. (Bayern München-Villarreal 2-0)

21. perc (21. 06):
Már csak Lyonban áll gól nélkül a mérkőzés, miután a Napoli vezetést szerzett a Manchester City ellen. A gólt az uruguayi Edinson Cavani érte el. Az aktuális tabellán a Napoli így az angolok elé került. (Napoli-Manchester City 1-0)

20. perc (21. 05):
Vezet az Inter is Trabzonban, a korábban kevés szerepet kapott, argentin Ricardo Álvarez nevét ismerte meg Európa. (Trabzonspor-Inter 0-1)

19. perc (21.04):
Hangsúlyozzuk, hogy a parádésan kezdő Real Madrid közel sem a legerősebb csapatával játszik. Iker Casillas, Cristiano Ronaldo, Kaká, Pepe, Ricardo Carvalho, Di Maria, Marcelo nincs a pályán. Kezdett Adan, Varane, Diarra és Callajón is. Mire a mondat végére érünk, itt az újabb gól, Mesut Özil lőtte. (Real Madrid-Dinamo Zagreb 4-0)

15. perc (21.00):
A Madridon kívül akad még egy csapat, amelyik egynél több gólt szerzett szűk negyedóra alatt. A románok örülhetnek, hogy a Baselben csak két Frei van. Alexander után Fabian is gólt szerzett. (Otelul G.-Basel 0-2)

13. perc (20. 58):
Bukarestben előnyhöz jutott a Basel, a gólt a rutinos Alexander Frei szerezte (Otelul G.-FC Basel 0-1)

10. perc (20.55): A Bayern Münchennek sem kellett sok, a bajorok Arjen Robben góljával keserítették a Villarrealt. (Bayern-Villarreal 1-0)

9. perc (20.54):
Csúcsokat döntöget a Real Madrid, már 3-0-ra vezet a Dinamo Zagreb ellen. Benzema és Callejon után Gonzalo Higuaín is betalált a horvátok kapujába. (Real Madrid-Dinamo Zagreb 3-0)

3. perc (20.48): Vezet a Benfica az Old Traffordon! Nicolás Gaitán a jobb oldalról belőtt labdájába Jones szerencsétlenül nyúlt bele, öngól! A Benfica ebben a pillanatban csoportelső. (Manchester United-Benfica 0-1)

20.40: Rögzítsük még egyszer, a francia Lille Olympique Berezuckij öngóljával, s az év afrikai játékosa címre jelölt, francia-szenegáli Moussa Sow találatával 2-0-ra nyert az orosz fővárosban a CSZKA ellen. Így - a Trabzon-Inter mérkőzés előtt - az Internek 9, a másik három csapatnak 5-5 pontja van. Mindez nem kevesebbet jelent, mint hogy az olaszok továbbjutottak.

A 20.45-ös állás

A csoport:
Bayern München (német)-Villarreal (spanyol)
Napoli (olasz)-Manchester City (angol)
Az állás: 1. Bayern München 10 pont, 2. Manchester City 7, 3. Napoli 5, 4. Villarreal 0

B csoport:
Trabzonspor (török)- Internazionale (olasz)
Az állás: 1. Internazionale 9, 2. Lille 5, 3. CSZKA Moszkva 5, 4. Trabzonspor 5

C csoport:
Manchester United (angol)-Benfica (portugál)
Otelul Galati (román)-FC Basel (svájci)
Az állás: 1. Benfica 8, 2. Manchester United 8, 3. Basel 5, 4. Otelul Galati 0

D csoport:
Olympique Lyon (francia)- AFC Ajax (holland)
Real Madrid (spanyol)-Dinamo Zagreb (horvát)
Az állás: 1,. Real Madrid 12, 2. Ajax 7 (2-3), 3. Lyon 4 (2-4), 4. Dinamo Zagreb 0

Megérkezett a kínai elnök Budapestre
videó, képek

Este kilenc óra előtt szállt le Hszi Csin-ping gépe a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Orbán Viktor és Lévai Anikó fogadta az elnöki párt.
2024.05.09. csütörtök, 18:00
Resperger István ezredes
a Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Felemás zárás a tőzsdéken

Szerda reggel kedvezőtlen hangulatban telt a kereskedés Ázsiában, ezt követően pedig ugyan reggel jó hangulatban indult a nap Európában, de a déli órákra megtorpant az emelkedés. A magyar tőzsde ma alulteljesítő volt, ami elsősorban az OTP eséséből adódott. A hazai nagypapírok közül nagyot ralizott azonban a Mol, a befektetők megkönnyebbültek a hírre, hogy a kormány szerint az üzemanyagkereskedők eleget tettek a kormány kérésének az elmúlt két hétben. Egyre rosszabra fordul a hangulat az amerikai tőzsdéken, nem kizárt, hogy megszakad ma az öt napja tartó emelkedő széria.